Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Alicja w Krainie Czarów” w Centrum Bibliotecznym

„Alicja w Krainie Czarów” w Centrum Bibliotecznym

Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” zagościł w niedzielę 26 czerwca do nowo otwartego Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Ponad 350 osób obejrzało spektakl jaki zaprezentowała grupa taneczno – teatralna „FUNKY DANCE” działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Wiśniczu.

Prezentacja dwóch spektakli przygotowanych przez wiśnicką młodzież odbyła się w ramach Dni Otwartych organizowanych przez RCKB.

Spektakl przygotowany przez Paulinę Czachor – instruktorkę i choreograf z MOK w Nowym Wiśniczu inspirowanym był książką Lewisa Carolla pt. „Alicja w Krainie Czarów”.
Widzowie zgromadzeni w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku zobaczyli na scenie ponad pięćdziesięciu młodych tancerzy wcielonych w role bohaterów z magicznej powieści Lewisa Carolla.

Choreografią i reżyserią spektaklu zajmowała się sama instruktorka, która cały czas szuka nietypowych, rzadko spotykanych i ciekawych inspiracji. W charakteryzacji pomaga jej mama – Barbara Czachor, która od samego początku wspomagają Paulinę w różnych przedsięwzięciach artystycznych.

Grupa “Funky Dance” w ciągu dwóch lat działalności zrealizowała już trzy widowiskowe spektakle taneczne: „Emotions”, „Noc Świętojańska” a obecnie „Alicja w Krainie Czarów”. Czasochłonne i wymagające sporego wysiłku przygotowania do spektakli „Emotions” oraz „Noc Świętojańska” dały nie tylko satysfakcję, ale i wzbudziły zachwyt wśród widzów. Duże zaangażowanie młodzieży i chęć nauki stały się siłą napędową, motywującą Paulinę i jej grupę do przygotowywania „Alicji w Krainie Czarów”.

Organizację spektakli wsparł Urząd Miejski w Brzesku, a także Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego który aktualnie realizuje projekt „4 Talie Roku” dofinansowany ze środków UE w ramach MRPO. Projekt obejmuje m.in. prezentację spektakli teatralnych przygotowanych przez teatry amatorskie z regionu tarnowskiego.

TT

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast