Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Muzyka zaklęta w drewnie”

„Muzyka zaklęta w drewnie”

W samo południe w Kościele pw. Św. Urszuli w Gosprzydowej rozpoczął się koncert muzyki klasycznej, który był częścią cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie”. W przepięknej scenerii drewnianego gosprzydowskiego kościoła mogliśmy wysłuchać muzyki znakomitych kompozytorów. Utwory napisane na skrzypce wykonali Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksyki. Duet wspaniałych muzyków zagrał utwory Józefa Haydna,  Georga Telemanna, Johanna Kalliwody, Henryka Wieniawskiego i Grażyny Bacewicz. Słuchacze mogli podczas koncertu docenić kunszt i rzemiosło muzyków oraz wspaniałość dźwięków utworów, które zawładnęły kameralnym wnętrzem zabytkowego kościoła w Gosprzydowej.

Kto nie był niech żałuje, aczkolwiek będzie jeszcze szansa na wysłuchanie muzyki zaklętej w drewnie 14 sierpnia w Kościele pw. Św. Joachima w Skawinkach, 21 sierpnia w Binarowej w Kościele pw. Św. Michała Archanioła oraz 28 sierpnia w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej.

Organizatorem cyklu koncertów jest krakowska Małopolska Organizacja Turystyczna. Informator Brzeski poleca tę imprezę wszystkim, którzy lubią słuchać nie tylko muzyki popularnej. Klasyka też może być łatwa w odbiorze i przyjemna w słuchaniu.

IB

“%RELATEDPOSTS%”

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast