Nie przegap
Strona główna » Sport » „Piwosze” zagrają przy pustych trybunach…

„Piwosze” zagrają przy pustych trybunach…

Złe informacje dotarły do siedziby klubu, ale piłkarze muszą skupić się tylko i wyłącznie na najbliższym spotkaniu. Okocimski KS Brzesko zaczyna rundę wiosenną, rewanżową. Najbliższym rywalem „Piwoszy” jest zespól Stali Stalowa Wola, który zajmuje obecnie 6 miejsce, mając w swoim dorobki 23 punkty. Złożyło się na to 7 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. Bilans bramkowy „Stalówki” wynosi +2 (21-19). Najskuteczniejszym strzelcem w szeregach gości jest Wojciech Białek (6 ). Tyle samo trafień na swoim koncie ma Paweł Smółka, ale jego występ w meczu ze Stalową Wolą stoi pod dużym znakiem zapytania. Gotowi do gry są już natomiast Michał Oświęcimka oraz Piotr Darmochwał. Na inauguracje tegorocznego sezonu 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej Okocimski bezbramkowo zremisował w Stalowej Woli. Niewiele brakowało, aby „Piwosze” wywieźli z ciężkiego terenu komplet punktów, ale zabrakło skuteczności.

Rok temu OKS dwukrotnie rywalizował z podopiecznymi Sławomira Adamusa i mecze zawsze kończyły się 2:0. „Piwosze” na własnym terenie przegrali po dwóch bramkach Kamila Gęśli, a na wyjeździe pokonali rywala po trafieniach Mateusza Wawryki oraz Wojciecha Wojcieszyńskiego. Kibice zniesmaczeni decyzją władz Miasta Brzeska liczą, że piłkarze mimo wszelkich przeciwności zgarną kolejny komplet punktów, rozpoczynając rundę rewanżową z wysokiego „C”. Kolegom w tym na pewno nie pomogą zawieszeni za nadmiar żółtych kartek Paweł Pyciak oraz Mateusz Wawryka. Trener Krzysztof Łętocha nie powinien mieć jednak najmniejszego problemu z zestawieniem mocnej 11-stki, bowiem dysponuje szerokim i wyrównanym składem. Spotkanie bez udziału kibiców poprowadzi Tomasz Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwszy gwizdek już jutro o godz. 12.

Kilka informacji o najbliższym rywalu OKS-u:
Stal Stalowa Wola – Piłkarska Spółka Akcyjna
Zakładowy Klub Sportowy Stal Stalowa Wola
Rok założenia: 1938
Data założenia spółki: 25 maja 2010
Barwy: zielono-czarne
Adres: Hutnicza 17, 37-450 Stalowa Wola
telefon: (15) 842-02-23, faks: 842-79-17
WWW: http://stal1938.pl (oficj.)
http://www.stalowka.pl (nieoficj.)
Stadion: MOSiR
pojemność – 7.000 miejsc (1.765 siedzących) / oświetlenie – brak / boisko – 105 m x 68 m
Prezes: Grzegorz Zając (od 25 maja 2010)
Trener: Sławomir Adamus (od 30 czerwca 2010)
Sukcesy:
13. miejsce w I lidze – 1993/94
1/4 finału Pucharu Polski – 1991/92

okocimski.com

=====

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Brzesku – za brzesko.pl

 Z otrzymanych od policji informacji wynika, że mecze Okocimski Brzesko – Stal Stalowa Wola oraz Okocimski – Motor Lublin są tzw. meczami podwyższonego ryzyka. Opinia komendy policji stanowi, że organizator meczu, tj. Zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego nie zagwarantował spełnienia wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w zakresie organizacji imprez o podwyższonym stopniu ryzyka.
Wobec braku gwarancji pełnego bezpieczeństwa ze strony organizatora meczu, wpuszczenie kibiców na najbliższy mecz byłoby złamaniem przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. W związku z tym, zawody II ligi piłkarskiej pomiędzy Okocimskim Brzesko, a Stalą Stalowa Wola oraz Okocimski – Motor Lublin muszą się odbyć bez udziału publiczności.
-Chcę podkreślić, że gmina dokłada wszelkich starań aby wesprzeć władze klubu w rozbudowie infrastruktury stadionu Okocimskiego Klubu Sportowego – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. -Jak dotąd z budżetu gminy został zmodernizowany sektor kibiców drużyn przyjezdnych oraz zamontowane zostało okablowanie pod monitoring, który będzie spełniał wymogi ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Na kolejny rok zaplanowany jest montaż kamer i rejestratorów tak, aby wymogi bezpieczeństwa zostały zrealizowane. (red)

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

2 komentarze

  1. Niezadowolona

    Grzegorzu i spółko nie idźcie tą drogą!!! Na meczu ze Ślaskiem były kamery telewizyjne – to nie odważyliście się zamknąć stadionu dla kibiców. Wystarczyło jednak że mecz jest nieco mniejszej rangi i już robicie takie numery.

  2. Niezadowolona

    Ale widać, że obiecywać potraficie tylko przy wyborach. Jak sądzisz burmistrzu – za 3 lata ludzie też będą tak naiwni jak przed rokiem?

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast