Don't Miss
Home » Wiadomości » 11 litrów krwi w Szczepanowie

11 litrów krwi w Szczepanowie

W niedzielę 15 stycznia 2017 r. sala spotkań remizy OSP Szczepanów przekształciła się w „polową” stację krwiodawstwa. Spośród 34 osób chętnych do oddania swojej krwi po ostrej selekcji zakwalifikowanych jednak zostało finalnie 24 dawców. W tej grupie nie zabrakło także strażaków. Efektem akcji ostatecznie było 10 800 ml krwi. To już druga akcja krwiodawstwa jaka została zorganizowana w szczepanowskiej remizie.

Osoby które zgłaszały się do oddawania krwi miały świadomość, że każda jednostka krwi się liczy. W akcji wzięli udział zarówno wieloletni krwiodawcy, jak i osoby, które oddawały swoją krew po raz pierwszy – wśród nich były m.in. osoby również spoza Szczepanowa.

Po likwidacji stacji krwiodawstwa w Brzesku, takie lokalne akcje jak ta w Szczepanowie to sposób sposób by zmotywować nowe osoby do oddawania krwi. To wyjście z ideą krwiodawstwa bezpośrednio do ludzi. W tego typu akcjach specjalizuje się wiele jednostek OSP na terenie powiatu brzeskiego.

Akcję poboru krwi prowadził zespół wyjazdowy z Oddziału Terenowego w Bochni Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Organizatorem akcji byli druhowie z OSP Szczepanów, a jej pomysłodawcą – Ola Dumara.

IB

Foto: Roman Kapuściński

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast