Don't Miss
Home » Wiadomości » 110 lat OSP w Borzęcinie Dolnym – zdjęcia

110 lat OSP w Borzęcinie Dolnym – zdjęcia

W sobotę 6 października w Borzęcinie Dolnym odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 110–lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości, połączone z poświęceniem i oddaniem do użytku Centrum Rekreacyjnego.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w Kościele Parafialnym celebrowana przez Dziekana Dekanatu Szczepanowskiego księdza Władysława Pasiuta oraz Proboszcza Parafii w Borzęcinie Dolnym księdza Marka Obrzuta. Po mszy wszyscy zgromadzeni przemaszerowali na nowy plac w centrum wsi, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wzięli w nich udział strażacy ochotnicy z jednostki gospodarzy uroczystości oraz z zaproszonych jednostek z terenu gminy Borzęcin, a także komendanci OSP z terenu powiatu: Komendant OSP Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak i Komendant Powiatowy OSP Marian Zalewski. W uroczystości wzięli również udział: Komendant Powiatowy PSP w Brzesku Dariusz Pęcak, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Radni Gminy Borzęcin z Przewodniczącym Rady Czesławem Małkiem na czele, Komendant Powiatowy Policji Robert Biernat, członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie druh Ryszard Pikul i sołtys Borzęcina Dolnego Czesław Czaja. Wszystkich zgromadzonych przywitał Prezes Jednostki OSP w Borzęcinie Dolnym druh Grzegorz Małek, który w wystąpieniu przypomniał w skrócie historię jednostki. Następnie przemawiał Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Gratulacje strażakom ochotnikom złożył także Starosta Powiatu Andrzej Potępa. Podczas uroczystości wręczono medale i odznaczenia wyróżniającym się strażakom. Po zakończeniu części uroczystości dotyczącej strażackiego jubileuszu Ksiądz Dziekan Władysław Pasiut poświęcił nowo wybudowany plac rekreacyjny, który znacząco upiększył centrum miejscowości. Jest to miejsce, gdzie mogą się gromadzić mieszkańcy i dzieci, aby w spokoju odpocząć i porozmawiać. Plac został wyposażony w urządzenia do zabawy dla dzieci, posadzono w tym miejscu wiele roślin i drzewek, a także zamontowano wygodne i estetyczne ławeczki.

Wieczorem w miejscowej remizie odbyła się zabawa taneczna zorganizowana przez strażaków dla mieszkańców Borzęcina Dolnego i nie tylko.


IB

Foto-Hajduk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast