Nie przegap
Strona główna » Region » 120 metrów szczęścia – nowy most w Nieszkowicach Wielkich

120 metrów szczęścia – nowy most w Nieszkowicach Wielkich

Prawie 1, 4 miliona złotych wyniosła przebudowa mostu w Nieszkowicach Wielkich, w piątek z udziałem wicewojewody małopolskiego uroczyście otwarto kolejny most w Powiecie Bocheńskim.

W ramach inwestycji  rozebrano stary drewniany mostek w miejscu którego powstał nowy żelbetowy most o nośności 40 ton wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu. Przebudowano również dojazdy i  istniejące zjazdy indywidualne do działek. Powstał chodnik  i kanalizacja deszczowa, przebudowano rowy oraz koryto potoku Zawadka .

Tym razem mieszkańcy Nieszkowic Wielkich mogą z dumą chwalić się nowym obiektem. Poprawa bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców  naszego powiatu to priorytetowe działania, jakie przyświecają w naszej pracy. Cieszę się, że Wojewoda Małopolski pamięta o naszym powiecie – mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński

W uroczystym oddaniu inwestycji uczestniczył wicewojewoda małopolski Józef Gawron, starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, wicestarosta Józef Mroczek. Obecny był również wójt gminy Bochnia wraz z zastępcą, radni powiatowi oraz gminni oraz  przedstawiciele Policji, Zarządu Dróg i mieszkańcy.

Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanej przez Zarząd Powiatu dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w wysokości prawie 800 tys złotych.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast