Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 125-lecie Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej

125-lecie Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej

21 marca 2017 roku odbyła się uroczystość związana ze 125-leciem Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej. W obchodach wzięli udział Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Rektor Uniwersytetu Rolniczego i Honorowy Obywatel Gminy prof. dr hab. Włodzimierz Sady, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura, a także absolwenci oraz byli pracownicy Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym. Następnie zgromadzone na uroczystości osoby przeszły pod znajdującą się przed budynkiem szkoły tablicę pamiątkową, gdzie zostały złożone kwiaty.

Część artystyczna uroczystości rozpoczęła się od testu z wiedzy o patronie – Władysławie Reymoncie – w którym wzięli udział uczniowie szkoły. Następnie głos zabrali absolwenci i emerytowani pracownicy Zespołu Szkół, którzy opowiedzieli o swoich wspomnieniach związanych z placówką. Całość uświetnił występ orkiestry uczniów ze Szkoły Muzycznej w Domosławicach, filia w Porąbce Uszewskiej.

Zaproszeni goście podziękowali pracownikom Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej za ich wkład w rozwój edukacji wśród mieszkańców naszej gminy. Dyrektor Zespołu Tomasz Gurgul otrzymał z rąk Wójta Gminy Dębno pamiątkową statuetkę, w uznaniu jego pracy na rzecz społeczności szkolnej.

Galeria zdjęć <==

gminadebno.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast