Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 13 litrów krwi w Uszwi

13 litrów krwi w Uszwi

W niedzielę 19 lutego 2017 r. w Domu Strażaka w Uszwi odbyła się kolejna – 4 już akcja krwiodawstwa. Jej organizatorem była miejscowa OSP KSRG Uszew wraz z Zarządem Gminnym ZOSP RP. Dawcy, jak zawsze, nie zawiedli!

Akcję poboru krwi prowadził zespół wyjazdowy z Oddziału Terenowego w Bochni Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew była pobierana w godzinach od 9 do 13. Spośród 34 osób chętnych do oddania krwi, po selekcji zakwalifikowanych jednak zostało finalnie 29 dawców, co daję łącznie ponad 13 litrów krwi (29 x 450ml). Przypomnijmy, że podczas akcji pobierane jest 450 ml tego cennego daru.

Wśród dawców znaleźli się przede wszystkim strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uszwi (8 druhów) oraz OSP Gosprzydowa (5 osób), którzy systematycznie wspierają tego typu akcje. Dawcami byli również mieszkańcy Uszwi oraz honorowi dawcy z powiatu brzeskiego.

To już czwarta akcja krwiodawstwa, jaka została zorganizowana w uszewskiej remizie. Podkreślić należy, że łączna ilość dawców we wszystkich edycjach akcji przekroczyła magiczną liczbę „100” osób – krew oddało 115 osób x 450 ml, co daje łącznie 51,75 l krwi.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za podarowanie cząstki siebie osobom potrzebującym. Kolejna akcja krwiodawstwa została zaplanowana na wrzesień 2017 r.

Druh Wojciech Kukla
OSP KSRG Uszew
gnojnik.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast