Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 15 lat Klubu Honorowych Dawców Krwi w Czchowie / zdjęcia

15 lat Klubu Honorowych Dawców Krwi w Czchowie / zdjęcia

DSC_0239-n20 grudnia w Hotelu „Łaziska” w Czchowie odbyła się uroczystość 15-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Klub powstał w latach 90. z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Olchawy z Jurkowa, który do dzisiaj pełni funkcję Prezesa Klubu i aktywnie działa na rzecz krwiodawstwa w gminie i powiecie brzeskim.

Uroczystość zgromadziła wielu znakomitych gości, wśród których znaleźli się Burmistrz Czchowa Marek Chudoba i jego zastępca Tadeusz Płachta, Sekretarz Miasta i Gminy Jarosław Gurgul, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Komendanci powiatowych służb mundurowych, sponsorzy i przede wszystkim sami honorowi krwiodawcy, członkowie klubu. Wydarzenie pozwoliło na podsumowania, uhonorowanie zasłużonych krwiodawców, instytucje i firmy wspierające inicjatywy HDK, władze samorządowe, gminne, powiatowe, dzięki którym idea honorowego krwiodawstwa jest doceniania i promowana oraz szkoły, szczególnie Zespół Szkół w Tymowej i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, które włączają się czynnie w promocję krwiodawstwa na terenie swoich szkół i środowisk lokalnych. Uroczystość zakończył występ instrumentalno-wokalny, który zaprezentowała młodzież z ZS w Tymowej.IB

Foto. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast