Nie przegap
Strona główna » Region » 1555 studentów 1. roku rozpoczęło nowy rok akademicki

1555 studentów 1. roku rozpoczęło nowy rok akademicki

Dziś rozpoczął się nowy, 21. rok akademicki w historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W gronie około czterech tysięcy studentów najchętniej wybieranej wyższej szkoły zawodowej w Polsce jest 1555 żaków pierwszego roku. 1187 osób rozpoczyna naukę na studiach stacjonarnych, 368 na studiach niestacjonarnych. Oficjalna inauguracja odbędzie się w przyszły wtorek, 9 października.

Naukę na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich pierwszego i drugiego stopnia rozpoczyna, bądź kontynuuje około cztery tysiące studentów. Wśród nich jest 1555 osób, dla których 1 października oznacza rozpoczęcie nowego etapu w życiu.

– Liczę na fajną przygodę, poznanie wielu ciekawych ludzi i zdobycie wykształcenia, dzięki któremu nie będę musiała martwić się o pracę po skończeniu studiów – mówi Ania, studentka 1. roku. – Z opinii  moich starszych koleżanek wynika, że uczelnia oferuje bardzo dużo także w warstwie poza edukacyjnej. Mam zamiar korzystać także z bogatego życia studenckiego – dodaje z uśmiechem.

W PWSZ w Tarnowie działa kilkadziesiąt organizacji studenckich. Młodzi ludzie mogą brać udział także w zajęciach jednego z najlepszych w kraju Klubów Uczelnianych AZS, który prowadzi obecnie aż 11 sekcji sportowych.

Ponadto uczelnia oferuje liczne darmowe kursy, szkolenia, możliwość zagranicznych wyjazdów, stażów, udziału w płatnych praktykach, studiach dualnych, a nawet Legii Akademickiej. Młodzi ludzie mogą korzystać także ze wsparcia w ramach programów stypendialnych i pomocowych, czy miejsc w Domu Studenckim.

Warto dodać, że w wyniku bardzo udanego naboru uczelnia uruchomiła studia na wszystkich 20. kierunkach, które posiada w swojej ofercie. W tym roku najchętniej wybierano: administrację (330 osób), pielęgniarstwo (288), ekonomię (142), informatykę (122), filologię angielską (108) i Pedagogikę (106).

Oficjalna inauguracja odbędzie się we wtorek, 9 października, początek o godz. 11 w uczelnianej auli (C 017). Wykład inauguracyjny pod tytułem „Nowoczesność – modernizm – awangardy” wygłosi prof. dr hab. Wacław Rapak.

Dwa dni wcześniej, w niedzielę 7 października w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona msza święta w intencji tarnowskiej społeczności akademickiej. Początek o godz. 18.

PWSZ

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast