Nie przegap
Strona główna » Region » 1,6 mln zł na lepszą podróż z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona i Starego Sącza – także na ŚDM

1,6 mln zł na lepszą podróż z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona i Starego Sącza – także na ŚDM

1Wyremontowane perony, odnowione wiaty, nowe tablice informacyjne i oznakowanie – PLK poprawiły obsługę na 20 małopolskich stacjach i przystankach łącznie za ponad 4 mln zł, min. w  Krakowie Płaszowie, Kr. Bieżanowie, Kr. Mydlnikach, Kr. Swoszowicach, Krzeszowicach, Oświęcimiu, Kokotowie, Węgrzcach Wielkich.  Z nowych warunków skorzystają także pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży.

Peron w Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorona, wyposażony został w cztery wiaty przystankowe, ławki, kosze na śmieci i nowe oznakowanie. Infrastruktura na peronie dostosowana jest do lepszej obsługi osób niedowidzących i z ograniczeniami mobilnymi. Wyznaczone są między innymi tzw. „pola uwagi” z guzkami dotykowymi oraz pasy ostrzegawcze, które uprzedzają o schodach czy krawędzi peronu. Z myślą o niedowidzących podróżnych przygotowane zostały również tabliczki przy schodach w alfabecie Braille’a. Wyremontowana kładka nad torami odmieniła dotychczasowy wizerunek stacji.  Prace na kalwaryjskiej stacji wykonała SKANSKA za 1,4 mln zł, na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Odnowiony peron wraz z wyposażeniem zyskała również stacja w Starym Sączu. PLK poprawiły nawierzchnię, odnowiły oznakowanie oraz zamontowały nowe gabloty informacyjne. Podróżni, także ci przyjeżdżający na Światowe Dni Młodzieży, mogą korzystać z ułatwionego, tymczasowego przejścia z peronu przez tory. To specjalnie wygrodzone przejście prowadzi od stacji kolejowej do drogi biegnącej w stronę papieskiego ołtarza na starosądeckich błoniach. Wszystko po to, by pielgrzymi mogli w odpowiednich warunkach, bezpiecznie dotrzeć na miejsce spotkania.

Wygodniejszą obsługę pasażerów, w czasie podróżowania koleją – zapewniają również wyremontowane przez PLK wiaty peronowe na stacjach:  Wadowice, Maków Podhalański, Chabówka, Jordanów, Bogoniowice Ciężkowice, Bobowa, Grybów, Piwniczna.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast