Nie przegap
Strona główna » Sport » 2. Borzęcińska Dycha: Biegnij po zdrowie i nagrody!

2. Borzęcińska Dycha: Biegnij po zdrowie i nagrody!

Już tylko niespełna dwa tygodnie zostało do startu 2. Borzęcińskiej Dychy – imprezy biegowej w gminie Borzęcin, w której w ubiegłym roku wystartowało ponad pół tysiąca uczestników.

Po raz kolejny przygotowano biegi na różnych co do długości dystansach dla różnych grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, na pięciu kategoriach wiekowych biegu głównego skończywszy. Idealnie płaska i wymierzona wg. norm atestowych trasa „borzęcińskiej dychy” jest dla uczestników biegu okazją do poprawienia swoich wyników i pobicia kolejnych rekordów. Nowością tegorocznych zawodów jest – mający formę rekreacyjną – marsz nordic walking na dystansie 6 kilometrów – informuje wójt Borzęcina, Janusz Kwaśniak.

Celem imprezy jest była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Organizatorzy zawodów zachęcają do jak najszybszego zgłaszania się. Zapisu można dokonać poprzez specjalny formularz w internecie pod adresem: http://kepasport.pl/wydarzenie/2-borzecinska-dycha/

Czekają atrakcyjne pakiety startowe, w których m.in. plecak dla pierwszych 300 potwierdzonych uczestników dorosłych, do tego piękne, odlewane medale. W trakcie zawodów zaplanowano także gry i zabawy dla dzieci pod opieką animatorów. Po skończonych zawodach przewidziano losowanie ekstra nagród wśród wszystkich uczestników biegu głównego i nordic walking – zachęca Leszek Kępiński ze stowarzyszenia Kępa Sport, główny organizator biegu.

Już dzisiaj, Zapraszamy Wszystkich na stadion Victorii Bielcza. Sobota, 30 września br.. Start biegów dzieci o godz. 11:00. Nordic walking i biegu głównego o godz. 12:00. Biuro zawodów czynne od godz 9:00.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast