Don't Miss
Home » Sport » 2 medale Wojtka Wojdaka / Puchar Świata w Hong Kongu

2 medale Wojtka Wojdaka / Puchar Świata w Hong Kongu

Wojtek Wojdak może zaliczyć do bardzo udanych swoje starty w trakcie zawodów z cyklu Puchar Świata w pływaniu jakie odbyły się w miniony weekend w Hong Kongu. Wywalczył tam dwa medale – srebro na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz brąz na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym.

Od 30 września do 1 października na pływalni w Hong Kongu odbywały się dwudniowe zawody w ramach Pucharu Świata w pływaniu. Była to czwarta runda tych zmagań, a pierwsza z tzw. ,,azjatyckiego tourne”. Na starcie wśród wielu znakomitych pływaków stanęło też troje reprezentantów Polski – w tym Wojtek Wojdak.

W sobotę przez poranne eliminacje z powodzeniem przebrnęła cała trójka biało-czerwonych – Wojciech Wojdak, Filip Zaborowski i Radosław Kawęcki. Na dystansie 400 metrów stylem dowolnym mężczyzn Wojdak odniósł sukces zajmując drugą pozycję z czasem 3:43.23. Szybszy o 0,12 s, był Włoch – Gabriele Detti (1:43.11). Trzecie miejsce dla Chińczyka – Ziao Qiu (3:43.87). Natomiast Filip Zaborowski zajął najgorsze dla sportowca… czwarte miejsce, tracąc do rywala z Chin zaledwie… 0,02 s.

Podczas niedzielnych zmagań na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym mężczyzn wśród startujących znaleźli się dwaj Polacy – Wojciech Wojdak i Filip Zaborowski. Wojdak z czasem (15:00.33) zajął trzecie miejsce ustępując tylko Chińczykowi – Ziao Qiu (14:44.03) oraz zawodnikowi z Italii – Gabriele Dettiemu (14:46.44). Filip Zaborowski, podobnie jak dzień wcześniej był czwarty (15:07.16).

Podopiecznemu Marcina Kacera serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za udane starty podczas kolejnych zawodów.