Nie przegap
Strona główna » Sport » Brzesko: Biegu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby

Brzesko: Biegu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby

dfhdfhW najbliższą sobotę 26 października w Brzesku ponownie spotkają się biegacze z całej Polski, aby uczestniczyć  w Brzeskim  Biegu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby, który w tym roku odbędzie się po raz drugi.  Pogoda zapowiada się wspaniała, więc biegacze będą mogli przy okazji podziwiać wspaniałe widoki Górnego Okocimia w pełnym uroku momencie złotej polskiej jesieni. Zainteresowani mogą zgłosić swój akces do biegu przez elektroniczną aplikację http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=900

Podobnie jak w ubiegłym roku, przewidziany został bieg główny o długości  11.150 m, dla mniej zaawansowanych bieg towarzyszący o długości 5.250 m, oraz konkurencja Nordic  Walking również o długości 5.250 m.

Hasłem przewodnim biegu jest:  Niech cie zobaczą. Celem jest zachęcenie uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów, do noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze, a tym samym i bezpieczeństwo. Do promowania idei zostają zaproszeni biegacze, którzy trenują na co dzień na rogach publicznych i są zazwyczaj obserwowani przez innych uczestników ruchu drogowego. Chcemy aby na swoje treningi ubierali odblaski. Codzienny i systematyczny przykład powinien zachęcić innych do pójścia w ich ślady i założenia choćby najmniejszego elementu odblaskowego. Zmierzch zapada już wcześnie, a widoczność w jesiennym okresie jest zdecydowanie najgorsza. Nawet w zimie jest już lepiej, ponieważ na tle białego śniegu, ciemna postać pieszego jest trochę lepiej widoczna. W jesieni, zwłaszcza kiedy pada deszcz, poruszanie się bez światła czy choćby elementu odblaskowego, stanowi naprawdę ogromne zagrożenie, warto o tym pamiętać.

Zawodnicy w biegu głównym  będą rywalizować zarówno w kategorii Open mężczyzn i kobiet jak i w licznych kategoriach wiekowych. W biegu towarzyszącym i Nordic Walking będzie kategoria Open i nie  ma ograniczenia wiekowego dla startujących. Warunkiem dobre zdrowie i chęć zmierzenia się z dystansem. Biegacze zabiorą do swoich domów w sumie ponad czterdzieści pucharów. Będą w ród nich puchary nie tylko za zajęcie czołowych miejsc, ale również dla najstarszego i najmłodszego zawodnika i zawodniczki, oraz puchar dla zawodnika który przybędzie z najbardziej oddalonej od Brzeska miejscowości.

Każdy kto pomyślnie ukończy bieg, na mecie otrzyma piękny pamiątkowy medal, którzy w tym roku będzie nawiązywał do pogiętej w wypadku samochodowym  ośmiokątnej tablicy znaku STOP. Wszyscy otrzymają również pamiątkowe imienne dyplomy z wydrukowanym zajętym w biegu miejscem i osiągniętym czasem.  Biegacze wzmocnią swoje siły staropolskim bigosem, który jak każą sprawdzone receptury, jest przygotowywany przez tydzień.

Szczegółowy regulamin biegu znajduje się na stronie www.fundacjalazarus.pl  Tam też zamieszczone zostały trasa i profile biegów.

JW

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast