Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 32 sterników motorowodnych w szeregach strażaków OSP w gminie Szczurowa

32 sterników motorowodnych w szeregach strażaków OSP w gminie Szczurowa

20160918_164153_800x600W ramach projektu „Ochotnik a jednak profesjonalista-szkolenia dla strażaków ochotników z gminy Szczurowa” realizowanego przez OSP Górka, odbyło  się szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego.  Pierwszy etap szkoleń polegał na zdobyciu wiedzy o zasadach poruszania się łodzią motorową na akwenach wodnych, nauki podstawowych węzłów, nauki znaków wodnych oraz obsługi jednostek pływających. W dalszej części kursanci zdobywali umiejętności praktyczne pod okiem instruktora  z Międzynarodowej Szkoły Żeglarskiej z Krakowa, polegały  one na podjęciu z wody osoby poszkodowanej i udzielenie pomocy medycznej, prawidłowej pracy załogi i zasadach współpracy z innymi jednostkami pływającymi na wodzie.

Po zakończonych szkoleniach strażacy przystąpili do egzaminy państwowego przed komisją powołaną przez Polski Związek Motorowodny składający się z pisemnego testu weryfikującego zdobytą wiedzę  a następnie egzaminu z pływania łodzią motorowodną.

Wszyscy  kursanci bezbłędnie zdali egzamin i dzięki temu zdobyli patent Sternika Motorowodnego uprawniający  do samodzielnego prowadzenia jachtów motorowych.

loga - osp gorka

Zadanie publiczne pod nazwą „Ochotnik a jednak profesjonalista – szkolenia dla strażaków ochotników z gminy Szczurowa” jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast