Don't Miss
Home » Sport » 3975 km na rowerach!

3975 km na rowerach!

P1050086-nJesienny Odblaskowy Rajd Rowerowy do Zabawy – 15 września 2013 r.

Już po raz trzeci TKKF „Sokół” Brzesko zorganizował Jesienny Odblaskowy Rajd Rowerowy, którego celem było promowanie aktywnego wypoczynku i zachęcanie do używania elementów odblaskowych w okresie jesienno-zimowym. Imprezę honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Punktem docelowym rajdu była Zabawa, gdzie tradycyjnie, w trzecią niedzielę września, odbywa się uroczyste zakończenie sezonu rowerowo-motocyklowego.

Mimo niesprzyjającej pogody na miejscu zbiórki stawiło się 53 rowerzystów i osób z obsługi rajdu. Trasa przejazdu, którą przygotowali organizatorzy, przebiegała leśnymi duktami, szlakami rowerowymi i lokalnymi drogami. Po ponad trzech godzinach jazdy uczestnicy dotarli do Zabawy, gdzie uczestniczyli we mszy świętej, po której nastąpiło przejście pod Pomnik Ofiar Wypadków Drogowych.

Po uroczystościach nastąpił czas wypoczynku i rozdanie pamiątkowych, sportowych koszulek przekazanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

W drodze powrotnej rowerzystom towarzyszyło słońce, które zachęcało do szybszej jazdy. Łącznie wszyscy uczestnicy pokonali imponujący dystans – 3975 km!

Udział tak licznej grupy sympatyków sportu kolarskiego zachęca do przygotowywania tego typu imprez w przyszłości.

TKKF „Sokół” Brzesko dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji kolejnej edycji Jesiennego Odblaskowego Rajdu Rowerowego.

Zarząd TKKF „Sokół” Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast