Nie przegap
Strona główna » Sport » 3975 km na rowerach!

3975 km na rowerach!

P1050086-nJesienny Odblaskowy Rajd Rowerowy do Zabawy – 15 września 2013 r.

Już po raz trzeci TKKF „Sokół” Brzesko zorganizował Jesienny Odblaskowy Rajd Rowerowy, którego celem było promowanie aktywnego wypoczynku i zachęcanie do używania elementów odblaskowych w okresie jesienno-zimowym. Imprezę honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Punktem docelowym rajdu była Zabawa, gdzie tradycyjnie, w trzecią niedzielę września, odbywa się uroczyste zakończenie sezonu rowerowo-motocyklowego.

Mimo niesprzyjającej pogody na miejscu zbiórki stawiło się 53 rowerzystów i osób z obsługi rajdu. Trasa przejazdu, którą przygotowali organizatorzy, przebiegała leśnymi duktami, szlakami rowerowymi i lokalnymi drogami. Po ponad trzech godzinach jazdy uczestnicy dotarli do Zabawy, gdzie uczestniczyli we mszy świętej, po której nastąpiło przejście pod Pomnik Ofiar Wypadków Drogowych.

Po uroczystościach nastąpił czas wypoczynku i rozdanie pamiątkowych, sportowych koszulek przekazanych przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

W drodze powrotnej rowerzystom towarzyszyło słońce, które zachęcało do szybszej jazdy. Łącznie wszyscy uczestnicy pokonali imponujący dystans – 3975 km!

Udział tak licznej grupy sympatyków sportu kolarskiego zachęca do przygotowywania tego typu imprez w przyszłości.

TKKF „Sokół” Brzesko dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji kolejnej edycji Jesiennego Odblaskowego Rajdu Rowerowego.

Zarząd TKKF „Sokół” Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast