Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 4 miesiące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Łękach

4 miesiące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Łękach

Jeszcze na początku maja sprawa naszej szkoły wydawała się przesądzona. Każdy z nas widział oczyma przyszłości miejscowość, w której nie ma szkoły, w której nic nie da się zrobić.
Nikt z nas nie przypuszczałby wtedy, że za prawie 4 miesiące na niebie nad naszą miejscowością rozbłysną sztuczne ognie których nie powstydziły by się duże miasta, że do naszej miejscowości przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a na naszym stadionie zaśpiewają gwiazdy, które na co dzień słyszymy i widzimy w telewizji. A co najważniejsze – kilka dni później, 1 września, nasze dzieci znowu rozpoczną nowy rok szkolny w naszej szkole.
24 sierpnia zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym „Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Łękach”, które zawiązało się 5 maja 2011r. Stowarzyszenie nasze zawiązała grupa 17 rodziców, którzy wtedy pełni obaw i niepokoju  postanowili skorzystać z propozycji Pana Wójta, która dawała szansę na uratowanie szkoły. Dziś wiemy, że to była dobra i trafna decyzja. Mamy nadzieję, że rok który dała nam Rada Gminy, wykorzystamy w odpowiedni sposób, żeby 1 września 2012 roku dzieci mogły znowu rozpocząć nowy rok szkolny w swojej szkole, którą będzie kierować nasze stowarzyszenie. Szkoła prowadzona przez stowarzyszenie będzie normalną publiczną szkołą – jak do tej pory. Dzieci będą mogli do niej uczęszczać nieodpłatnie, a szkoła będzie utrzymywać się całkowicie z subwencji oświatowej. Można nazwać, że to raczej reorganizacja niż otwieranie nowej szkoły.
W przyszłym roku nasza szkoła zyska też dzięki dobrej współpracy z Panem Wójtem nowy odnowiony wygląd w postaci termoizolacji i nowego dachu, co zapewni naszym dzieciom jeszcze lepsze warunki do nauki, a placówka stanie się pięknym wizerunkiem naszej miejscowości i całej gminy Borzęcin.
Mamy już za sobą pierwszą udaną akcję – sprzedaż premiową – w której każdy przy odrobinie szczęścia miał szanse kupić za 5 zł atrakcyjne nagrody. Akcja przyniosła nam 3842 zł i 11 gr. Pieniądze te będziemy mogli przeznaczyć na cele statutowe naszego stowarzyszenia. Konto naszego Stowarzyszenia mają też zasilić pieniądze w kwocie 4,8 tys złotych z licytacji przekazanych przez Browar Okocim biletów na EURO2012.
Akcja, którą mogliśmy przeprowadzić podczas VII Borzęckiego Święta Grzyba, to w znacznej części  pomysł Pana Wójta Janusza Kwaśniaka, za co bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że dalej będziemy mogli liczyć na dobrą radę i wsparcie.
Podziękowania należą się również Panu Piotrowi Kani dyrektorowi GOK, który to zapewnił nam dach nad głową i wspomógł organizacyjnie.
Przede wszystkim dziękujemy   jednak mieszkańcom naszej miejscowości, którzy w maju w dobrowolnych datkach  złożyli się na to, żeby nasze Stowarzyszenie mogło się zarejestrować w KRS  i uzyskać postać prawną.
Dziękujemy!
Zarząd Stowarzyszenia
Przyjaciół Szkoły w Łękach

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast