Don't Miss
Home » Region » 4 mln zł dofinansowania do budowanej hali sportowej w Łapczycy

4 mln zł dofinansowania do budowanej hali sportowej w Łapczycy

Pieniądze pochodzą z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, które rozdzielało dotacje w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

– Rządowe wsparcie, to jedyna obecnie możliwość pozyskania tak dużych środków zewnętrznych na tego typu inwestycję. Chciałbym podziękować Panu Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce za udzieloną Gminie Bochnia pomoc finansową na jej realizację – mówi Marek Bzdek, wójt gminy Bochnia.

Budowa ruszyła w sierpniu tego roku. Pierwszy etap (stan surowy zamknięty plus zagospodarowanie terenu i roboty instalacyjne) będzie kosztował 5,4 mln zł i ma być gotowy za rok. Obiekt powstaje przy Szkole Podstawowej w Łapczycy. Hala sportowa będzie połączona z budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Służyć ma jednak nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom gminy, będzie w niej bowiem możliwość organizowania zawodów sportowych oraz imprez kulturalnych.

– Chciałbym podkreślić, że dzięki przekształceniu Krytej Pływalni w spółkę z o.o. i włączeniu powstającej hali do całego kompleksu tzn. GOSIR Spółka z o.o. cały podatek VAT z tej inwestycji zostanie odzyskany i zostanie przeznaczony na inne cele inwestycyjne – zauważa wójt Marek Bzdek i dodaje: – Na zebraniach wiejskich często mieszkańcy pytają mnie jak to jest, że dawniej na nic nie było pieniędzy a teraz tyle jest robione, a to wynika właśnie m.in. z takich działań.

Wójt Gminy Pan Marek Bzdek zwraca również uwagę, że m.in. w Szkole Podstawowej w Łapczycy jest realizowany również projekt tzw. miękki, na który Gmina Bochnia otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (działanie 10.1.3) „Naukowa ekspedycja w Gminie Bochnia” o wartości prawie 4 mln zł, w ramach którego zostały zakupione do wszystkich szkół podstawowych w gminie Bochnia pomoce dydaktyczne w tym nowoczesne komputery stanowiące wyposażenie pracowni informatycznych, oraz są prowadzone zajęcia dodatkowe dla uczniów.

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast