Don't Miss
Home » Region » 50 tysięcy złotych na modernizację zabytków

50 tysięcy złotych na modernizację zabytków

Rada Powiatu przyznała łącznie 50 tysięcy złotych dotacji z przeznaczeniem na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze powiatu bocheńskiego. Środki trafią m.in. do Parafii w Brzeźnicy, Łapczycy, Bochni, Chełmu i Chronowa.

W tym roku złożono 7 wniosków, z czego 1 został odrzucony z przyczyn formalnych a 1 ze względów merytorycznych.

Poniżej pełna lista wraz z dofinansowanie:

1. Parafia rzymskokatolicka pw. św. Stanisława B.M w Brzeźnicy otrzyma 10 000,00 zł z przeznaczeniem na konserwację techniczną i estetyczną dekoracji malarskiej z 1899 r. stropu prezbiterium.

2. Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łapczycy otrzyma 9 000,00 zł z przeznaczeniem na konserwację figur św. Archaniołów Michała i Gabriela z kruchty gotyckiego zabytkowego Kościół pw. Narodzenia  Najświętszej Marii Panny w Łapczycy z 1340 r. (kontynuacja prac).

3. Parafia rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni otrzyma 20 000,00 zł z przeznaczeniem na prace konserwatorskie i restauratorskie przy fasadzie frontowej elewacji gotyckiego kościoła pw. św. Mikołaja w zakresie ceglanego szczytu schodkowego ze sterczynami i blendami.

4. Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie otrzyma 6 000,00 zł z przeznaczeniem na konserwację techniczną i estetyczną dwóch figur: św. Jan Ewangelisty z ołtarza głównego.

5. Parafia rzymskokatolicka pw. św. Ducha w Chronowie otrzyma 5 000,00 zł z przeznaczeniem na prace konserwatorskie przy krucyfiksie w tęczy.

sp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast