Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 650-lecia wsi Połom Mały

650-lecia wsi Połom Mały

festyn_013514 lipca 2013r. na placu Domu Weselnego „Strumyk” odbył się festyn z okazji 650-lecia wsi Połom Mały. Wśród licznie przybyłych mieszkańców i gości swoją obecnością zaszczycili: Ks. Prałat Stanisław Nowak, Ks. Stanisław Serafin, Ks. Robert Pyzik, Poseł na sejm RP Andrzej Sztorc, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Brzeski Andrzej Potępa z żoną.

Podczas obchodów wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie, które wraz z innymi dokumentami zostało zapisane na nośniku USB i zamurowane obok jednego z trzech kamieni, który znajduje się na głównym wjeździe do miejscowości.

Kamienie z napisem „650 lat Połom Mały” usadowione zostały na granicy Połomia z innymi miejscowościami. Fundatorami kamienia była rodzina Nowaków z Drużkowa Pustego, wykonawcą prac Pan Piotr Pytel, wykonawcą graweru na kamieniach Pan Kamil Capar. W usadowieniu kamieni pomagali mieszkańcy Połomia Małego.

Galeria zdjęć <<<

PM

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast