Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 72 rocznica bombardowania węzła kolejowego Brzesko – Słotwina

72 rocznica bombardowania węzła kolejowego Brzesko – Słotwina

Na początku września obchodziliśmy kolejną już 72 rocznicę bombardowania na początku II Wojny Światowej węzła kolejowego Brzesko – Słotwina. Uroczystości związane z tą rocznicą rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji ofiar tragedii w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej na Słotwinie. Wzięli w niej udział mieszkańcy miasta, przedstawiciele zakładów pracy, poczty sztandarowe, uczniowie brzeskich szkół, księża, przedstawiciele brzeskich instytucji i władze samorządowe.
Po mszy pod obeliskiem upamiętniającym to wydarzenie odbył się apel poległych. Obecne na uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów.
W okolicznościowej mowie burmistrz Grzegorz Wawryka mówił o należnym ofiarom tej tragedii hołdzie i szacunku. Powiedział także, że chociaż to zdarzenie staje się coraz bardziej odległym od naszych czasów, to jednak nie wolno nam o nim zapomnieć. Powinno cały czas być żywe w naszej pamięci, tak jak żywe było w pamięci pokoleń, które były świadkami tego zdarzenia.
Całość zakończyła część artystyczna przygotowana przez młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Eweliny Stępień.

IB

 Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast