Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 77 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

77 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

20160901_170918Radni Miejscy Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny wzięli udział w obchodach wybuchu II wojny światowej na cmentarzu wojennym w Brzesku.

1 września 1939 r. na Polskę napadli Niemcy, a 17 września Związek Sowiecki. Polacy osamotnieni bronili się do 5 października 1939 roku. Ta wojna była bardzo tragiczna dla naszej Ojczyzny. Zginęło ok 6 mln obywateli. Brzesko również dotkliwie ucierpiało podczas wojny. Pierwsze ofiary to cywile, uciekinierzy z zachodu. Pociąg, którym uciekali na wschód, został zbombardowany na stacji kolejowej Słotwina. Zginęło wtedy ok 40 osób. Ponad 200 zostało rannych. Brzesko w czasie okupacji utraciło ponad 60% swoich mieszkańców. Na cmentarzu wojennym znajduje się pomnik i grób ofiar bombardowania z 5 września 1939 roku. Dlatego co roku radni PiS zbierają się i oddają hołd wszystkim ofiarom II wojny światowej . Mówił podczas uroczystości Radny Miejski Adam Kwaśniak.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast