Don't Miss
Home » Sport » 80 lat minęło

80 lat minęło

okocimskiW miniony piątek i sobotę miały miejsce obchody 80 lecia istnienia Okocimskiego Klubu Sportowego. W programie klubowych urodzin przewidziano zarówno imprezy sportowe jak i kulturalne.

Okocimski KS, zgodnie z przyjętą tradycją, oficjalnie funkcjonuje od 6 września 1933 roku, kiedy to Wojewoda Krakowski nadał statut Okocimskiemu Klubowi Narciarskiemu, będącego protoplastą dzisiejszego Okocimskiego Klubu Sportowego.

Dokładnie 80 lat od decyzji wojewody minęło w ubiegły piątek, kiedy to na stadionie przy Okocimskiej bojem o ligowe punkty zespołów Okocimskiego i beniaminka I ligi – Energetyka ROW Rybnik rozpoczęły się obchody klubowego jubileuszu.

W sobotę, od godzin porannych do popołudniowych, w ramach obchodów święta klubu na boisku Okocimskiego rozgrywany był turniej o Puchar Carlsberga, w którym uczestniczyły zespoły pracowników piwowarskiego koncernu.

Najważniejsze jednak wydarzenia soboty miały miejsce od południa 7 września. Najpierw w kościele pw. Św. Jakuba odbyła się uroczysta msza święta odprawiona w intencji klubu oraz związanych z nim przeszłości, zmarłych już piłkarzy , trenerów, działaczy i pracowników. Uczestniczyli w niej szefowie MZPN w Krakowie , zarząd klubu , piłkarze , działacze , pracownicy oraz władze miasta i powiatu. Mszę koncelebrował ks. prałat Zygmunt Bochenek. Uczestniczył w niej poczet sztandarowy złożony z zawodników I drużyny , juniorów , młodzików.

Po mszy świętej uczestnicy jubileuszu udali się do brzeskiego Regionalnego Centrum kulturalno – Bibliotecznego, gdzie odbyła się uroczysta akademia, podczas której prezes OKS – Roman Pawełek przybliżył zebranym historię sportu w Brzesku i Okocimskiego Klubu Sportowego.

Istotnym momentem akademii było uhonorowanie, przez prezesów MZPN p. Jerzego Kowalskiego i p. Tadeusza Kędziora, klubu medalem 90-lecia PZPN. Takie same medale, a także złote, srebrne i brązowe odznaczenia wręczono licznemu gronu działaczy, piłkarzy i sponsorów Okocimskiego KS. Klub otrzymał także list gratulacyjny od prezesa PZPN – Zbigniewa Bońka, a także został wyróżniony okolicznościowymi pucharami otrzymanymi od władz miasta i powiatu.

Jubilat nie zapomniał o tych, którzy pracowali na jego osiemdziesięcioletni dorobek. Swoimi medalami okolicznościowymi Zarząd Okocimskiego KS odznaczył piłkarzy , sponsorów oraz miasto Brzesko. Wszyscy obecni, a zwłaszcza sponsorzy i działacze obdarowani zostali okolicznościowymi upominkami , a następnie ugoszczeni poczęstunkiem przygotowanym przez restaurację Galicyjska w Brzesku.

Nie zabrakło jubileuszowego tortu oraz życzeń dla „sędziwego” jubilata. Spotkali się przy nim piłkarze i działacze ci obecni i ci sprzed wielu lat.

Okocimski.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast