Nie przegap
Strona główna » Region » 95 tysiące złotych na dotacje z zakresu kultury, turystyki i sportu

95 tysiące złotych na dotacje z zakresu kultury, turystyki i sportu

95 tysiące złotych rozdzieli Zarząd Powiatu w Bochni w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu turystyki, kultury i kultury fizycznej. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 17 stycznia do 6 lutego 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Bochni.

O dotacje mogą starać się organizacje pozarządowe, osoby prawne i jednostki organizacyjne, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, jednostki organizacyjne podległe organom administracji publicznej lub przez nie nadzorowane.

W ubiegłym roku na  dotacje przeznaczyliśmy 74 tysiące złotych i spośród 46 złożonych projektów dofinansowanie otrzymało 33. Co roku konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a z roku na rok przybywa stowarzyszeń czy organizacji, które realizują bardzo ciekawe i nieszablonowe zadania. Np. Orkiestra Dęta nakręciła ciekawy teledysk i zorganizowała warsztaty, Stowarzyszenie z Łapanowa zorganizowało konkurs fotograficzny „Ocalić od zapomnienia – Powiat Bocheński na starej fotografii” , czy bocheński Festiwal Podróżniczy – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

W tym roku na realizację zadań z zakresu kultury przeznaczono 64 tysiące złotych., a powinny one dotyczyć m.in. organizowania wydarzeń kulturalnych czy edukacyjnych. 25 tysięcy złotych przeznaczono na zadania z zakresu kultury fizycznej dotyczące m.in. organizowania powiatowych imprez sportowych dla młodzieży i dzieci, zaś na zadania z zakresu turystyki przeznaczono 6 tysięcy złotych. O dotacje mogą starać się jednostki, które zajmują się organizowaniem form aktywnego wypoczynku dla mieszkańców powiatu ze szczególnym uwzględnieniem wypoczynku dzieci i młodzieży jak również promocją i wspieraniem rozwoju turystycznego na terenie Powiatu Bocheńskiego.

Oferty można składać osobiście lub wysłać pocztą (liczy się data wpływu). Formularz oferty jest dostępny w Wydziale Oświaty pok. 311 (III piętro, od ulicy Różanej), na stronie internetowej Powiatu Bocheńskiego www.powiat.bochnia.pl w dziale „Dla Mieszkańców” pod hasłem „NGO”.

Wniosek do pobrania znajduje się tutaj

Dodatkowe Informacji można uzyskać w Wydziale Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni pod numerem tel. 14 615 37 64.

 —

sk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast