Don't Miss
Home » Wiadomości » A4 Kraków – Tarnów wreszcie otwarta

A4 Kraków – Tarnów wreszcie otwarta

Początkowo planowano, że samochody przejadą nowym odcinkiem A4 w południe, jednak policja potrzebowała więcej czasu na sprawdzenie nowego połączenia. Drogowcy oddali trasę do użytku pół roku po terminie. Jest to jednak “najdziwniejsza” autostrada w Polsce: pełna zakazów i ograniczeń.

Jak powiedział Radiu Kraków Jacek Mnich, naczelnik tarnowskiej drogówki, policjanci mieli niewielkie zastrzeżenia do oznakowania trasy, które należało usunąć.

Wczoraj Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie wydał pozwolenie na warunkowe użytkowanie autostrady z Szarowa do Tarnowa.

Rano drogowcy wspólnie z policjantami i dziennikarzami przejechali nowy odcinek autostrady. Oficjalne otwarcie zaplanowane było na 12.00, jest jednak opóźnienie zwiążane z niezakończonymi oględzinami policji.

Drogowcy podkreślają, że autostrada na razie będzie tylko przejezdna, a nie gotowa. Na odcinku od Bochni do podtarnowskich Wierzchosławic ruch będzie się odbywał po jednym pasie w każdą ze stron. Na drugiej nitce wciąż będą trwały prace.

Ruch dopuszczony będzie dwoma jezdniami od węzła Szarów do Bochni, od Bochni do węzła Wierzchosławice jedną jezdnią i od Wierzchosławic do węzła Krzyż ( Tarnów Północ ) dwoma jezdniami. Będą ograniczenia prędkości do 90km/godz , 70 km/godz i 50 km/godz. To ostatnie ograniczenie prędkości wprowadzone zostanie przed wyjazdami z placu budowy. Na jezdni nie dopuszczonej do ruchu nadal trwać będzie budowa.

 więcej czytaj na radiokrakow.pl <==

za radiokrakow.pl

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast