Nie przegap
Strona główna » Felietony » Akcesoria do biegania. Komfort i perfekcja

Akcesoria do biegania. Komfort i perfekcja

bieganieChociaż teoretycznie do biegania nie potrzebujesz nic poza wygodnymi butami, warto pokusić się o zakup niektórych dodatkowych akcesoriów. Które będą najbardziej przydatne?

Chociaż na wyniki musisz zapracować sobie ciężkimi treningami i wytrwałością, a kluczowe są możliwości twojego organizmu, dużo przyjemniej biega się, jeśli jesteś wyposażony w ułatwiające życie gadżety. Dzięki nim nie tylko możesz na bieżąco kontrolować swoje postępy, lepiej planować treningi i sprawić, że będą one dużo przyjemniejsze.

Oczywiście nie wszystkie dostępne na rynku gadżety są warte uwagi. Ze względu na rosnące zainteresowanie bieganiem, producenci z coraz większą fantazją podchodzą do ich projektowania, przez co niektóre z nich nie tylko są nieprzydatne, ale potrafią nawet utrudnić trening. Jak uniknąć takich problemów? Czym kierować się przy ich wyborze? Które akcesoria do biegania są najbardziej pomocne na trasie?

Muzyka motywuje

Choć muzyka nie jest niezbędna podczas treningu, wielu biegaczy nie wyobraża sobie wyjścia na trasę bez słuchawek na uszach. Nie ma przecież nic bardziej motywującego niż zestaw najbardziej energetycznych utworów ulubionych wykonawców i dobre słuchawki do biegania. Nawet długi trening w dużym słońcu jest wtedy mniej męczący.

By słuchać muzyki na trasie możesz zrezygnować ze specjalnego odtwarzacza, korzystając ze swojego smartfona, ale wtedy warto wyposażyć się w bezprzewodowe słuchawki lub w jedną z opasek na telefon do biegania. Luźny kabel biegnący od uszu do spoczywającego w kieszeni spodni urządzenia przecież uszkodzić się podczas biegu, a w najlepszym wypadku – znacznie utrudnić trening.

Jak się nie odwodnić?

W przeciwieństwie do muzyki, woda na trasie jest absolutnie niezbędna. Możesz wprawdzie zabrać w dłoń zwykłą butelkę, ale to rozwiązanie ma więcej wad niż zalet. Woda trzyma w ręce szybciej się nagrzewa i sprawia, że bieganie staje się mniej wygodne. Nie bez znaczenia jest też to, że system zamykania standardowych butelek nie należy do najgodniejszych. Wymaga dość czasochłonnego odkręcania i na pewno nie ułatwia walki o życiówkę.

Rozwiązanie? Banalnie proste – szybko otwierane bidony do biegania. Oczywiście nie musisz trzymać ich w ręce, bo w sklepach dostępne są wygodne pasy do biegania wyposażone w kieszenie, w których bez problemu zmieścisz nawet kilka bidonów i inne podręczne drobiazgi. Dzięki tym akcesoriom do biegania pragnienie podczas treningów przestanie być dokuczliwe.

Ochrona przed słońcem

Jednym z największych wrogów osób biegających latem jest intensywne słońce. Może nie tylko być przyczyną udaru, ale też poparzeń słonecznych i groźnych chorób – łącznie z nowotworami. Dlatego bardzo ważna jest ochrona przed mocnymi promieniami. Przed wybiegnięciem w trasę koniecznie posmaruj się kremem z filtrem UV, na głowę załóż osłaniającą czapkę.

Osobną kwestią są okulary do biegania. W swoim zestawie warto bowiem mieć nie tylko modele chroniące oczy przed promieniowaniem słonecznym. Przydatne będą bowiem też okulary bez przyciemnianych szkieł, stworzone po to, by ochronić oczy przed nieuniknionym przy szybkim biegu wysychaniem i wpadającymi do nich owadami.

Bądź na bieżąco

Jeśli o bieganiu myślisz naprawdę poważnie, warto wyposażyć się też w elektroniczne akcesoria do biegania. Najpotrzebniejszy na pewno okaże się któryś z licznych ostatnio zegarków do biegania. Dzięki niemu zmierzysz tętno, dowiesz się, jak duża trasę dotąd pokonałeś i jaką szybkość udało się osiągnąć – a te wartości są niezbędne do efektywnego zarządzania treningami.

Amatorzy trialu i biegania w terenie powinni też zakupić urządzenie do nawigacji. Dzięki GPS nigdy nie zboczysz ze szlaku, szczegółowo zaplanujesz trasę, a po treningu dowiesz się, z jaką prędkością ją pokonałeś.

Zapraszamy na www.360sklep.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast