Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Akcja krwiodawstwa w Jadownikach / zdjęcia

Akcja krwiodawstwa w Jadownikach / zdjęcia

DSC_5155-cropBlisko 10 litrów krwi oddali uczestnicy akcji krwiodawstwa w Jadownikach, która odbyła się 10 sierpnia na stadionie “Jadowniczanki”.

Mieszkańcy Jadownik, ale nie tylko mogli oddać krew w mobilnym punkcie poboru z Krakowa. Celem akcji było powiększenie “banku” życiodajnego płynu na wakacje, kiedy to – jak wynika ze statystyk – zapotrzebowanie na krew jest zwiększone w związku z różnego rodzaju wypadkami.

Krew mogły oddać zdrowe osoby w wieku 18-60 lat. Najpierw personel medyczny wykonywał podstawowe badania, po których okazywało się, czy chętny może zasiąść na fotelu dla honorowego dawcy. Część osób zostało odrzuconych – ostatecznie krew oddało 22 osoby / 9 900 ml.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa użytkuje mobilny punkt poboru krwi na bazie wysokopodłogowego autobusu Mercedes Travego. Mobilne punkty poboru krwi umożliwiają zrealizowanie pełnego procesu pobierania krwi, tj.: rejestracji dawców, badania lekarskiego, pobieranie próbek krwi, kwalifikacji dawców i pobieranie krwi. Wyposażenie  autobusu zapewnia odpowiednie warunki pracy personelu oraz pełne zabezpieczenie dawcy.

Mobilny punkt poboru krwi odwiedza przede wszystkim małe miejscowości w Województwie Małopolskim. Mobilna forma poboru krwi cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, do których dojeżdża „krwiobus”.

Akcję poboru krwi realizował zespół wyjazdowy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, a organizatorem akcji był LKS “Jadowniczanka”.

Pomysłodawcom gratulujemy pomysłu, a wszystkim którzy poświęcili swój czas dziękujemy za włączenie się w piękną ideę krwiodawstwa.

Podczas akcji krwiodawstwa w sąsiednim Sterkowcu w dniu 1 sierpnia udało się zebrać 4 500 ml.

Osoby które nie zdążyły jeszcze wziąć udziału w akcji krwiodawstwa w tym miesiącu – będą mogły oddać swoją krew 21 sierpnia przed sklepem Intermarche w Brzesku (ul. Mickiewicza 2) w godz. 10:00 15:00.

Foto-Hajduk

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast