Nie przegap
Strona główna » Kultura » Aktorzy Solskiego czytają dzieciom

Aktorzy Solskiego czytają dzieciom

big1f44713fcbd9885f9f7790561cb5521aAktorzy Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie po raz kolejny włączyli się do udziału w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, a mająca na celu propagowanie codziennego czytania od lat cieszy się dużym powodzeniem w całym kraju. Od 3 do 5 grudnia aktorzy Solskiego czytali dzieciom m.in. w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny Dom”, Szpitalu Św. Łukasza, Szkole Podstawowej nr 9, Przedszkolu nr 17 oraz Centrum Handlowym Gemini Park w Tarnowie.

16 grudnia z kolei aktorzy zagoszczą w Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława BM w Sterkowcu oraz w Publicznym Przedszkolu im. Bł. Jana Pawła II w Szczepanowie.

– Wspólne czytanie służy rozwojowi dzieci – buduje ich pozytywne relacje z rodzicami. Zaangażowanie się naszej instytucji w promowanie czytania dla najmłodszych jest również inwestycją w wychowanie mądrego społeczeństwa, w kształtowanie przyszłych świadomych odbiorców kultury – mówi Krzysztof Bogusz kierownik Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego.

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności „20 minut dziennie. Codziennie!” to skuteczna, tania i przyjazna metoda wspomagania dzieci w ich wszechstronnym rozwoju – psychicznym, umysłowym, społecznym i moralnym oraz budowaniu zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Kampania prowadzona jest z powodzeniem od ponad 10 lat w całym kraju. Akcję wsparli entuzjastycznie dziennikarze, wydawcy, księgarze, sportowcy, politycy i artyści.

Teatr Solskiego

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast