Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Aktualności Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”

Aktualności Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”

na_sliwkowym_szlaku_logoDobiega końca obecna perspektywa finansowa związana z wydatkowaniem środków unijnych. Trwają więc prace nad nową Umową Partnerską i nowym PROW 2014-2020, w ramach którego wydatkowane będą kolejne środki na rozwój obszarów wiejskich. Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” rozpoczęło prace związane z opracowaniem nowej lokalnej strategii rozwoju, w związku z czym zachęcamy mieszkańców naszego obszaru o zgłaszanie swoich uwag związanych z dotychczasowym funkcjonowaniem LGD, propozycji zmian oraz kierunków rozwoju, które staną się podstawą dalszej działalności. Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie i uwagi. Można je przesyłać bezpośrednio na adres biuro@nasliwkowymszlaku.pl.

Beneficjenci, którzy złożyli wnioski w ramach zakończonych już naborów dla działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013) zrealizują większość zaplanowanych przedsięwzięć do końca 2014 roku.
Informacje o realizowanych i rozliczonych projektach są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” www.nasliwkowymszlaku.pl,w zakładce Projekty beneficjentów.

Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” rozpoczyna realizację projektu „Baju, baju o śliwkowym kraju, czyli edukacja społeczno – obywatelska przedszkolaków”, dofinansowanego z Programu Obywatelskiego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. Do projektu przystąpiły dwuosobowe zespoły z gmin należących do Stowarzyszenia: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Laskowa, Lipnica Murowana, Łososina Dolna: dziecko 5-6 lat wraz z rodzicem. Celem projektu jest wzrost udziału dzieci w wieku przedszkolnym i osób dorosłych w życiu społecznym i obywatelskim obszaru poprzez zdobycie wiedzy oraz pobudzenie świadomości i aktywności społecznej. 18 września w gminie Laskowa odbyło się uroczyste rozpoczęcie projektu, po którym przystąpimy do realizacji warsztatów, wyjazdów studyjnych oraz praktyk wolontariackich.

Biuro Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast