Don't Miss
Home » Wiadomości » Aktywnie i atrakcyjnie spędzić wolny czas

Aktywnie i atrakcyjnie spędzić wolny czas

Dwutygodniowe ferie zimowe prawie na półmetku. Dla uczniów to czas odpoczynku, a dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie czas wytężonej pracy. Wszystko po to, aby jak największej liczbie dzieci i młodzieży spędzającej ten czas w domach, zapewnić jak najwięcej atrakcji. W bogatym programie ferii znalazło się kilka wyjazdów oraz tradycyjne turnieje sportowe.

Dzieci i młodzież z gminy Borzęcin swój odpoczynek rozpoczęły od… dyskoteki, jaka miała miejsce w Bielczy. Także w tej miejscowości szkolne koło Caritas zaprezentowało przedstawienie teatralne pt. „Niezwykła przemiana”. Dzień później dzieciaki wybrały się do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie zlokalizowany jest kompleks basenów termalnych. Wrażenia – szczególnie dla tych, którzy pojechali tam po raz pierwszy – nie do opisania. We wtorek w Domu Ludowym w Borzęcinie dzieci mogły obejrzeć bajkę przygotowaną przez aktorów z teatru lalek z Nowego Sącza. Na czwartek zaplanowano kino, a w piątek Gminny Turniej Tenisa Stołowego o nagrodę wójta gminy Borzęcin.

Drugi tydzień ferii rozpocznie się od wyjazdu na tor kartingowy w Tarnowie, a w kolejnym dniu świetlica w Borzęcinie Górnym zaprasza na pokaz przygotowania kolorowych koktajli owocowych. W środę dzieci i młodzież mogą wybrać się do parku wodnego w Tarnowie. Końcówka tygodnia zarezerwowana jest na turnieje sportowe. Na czwartek zaplanowano Feryjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. – W turnieju mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Borzęcin, ale i także spoza gminy. Zapraszamy młodych szachistów z całego regionu – mówi Piotr Kania z GOK Borzęcin. Partie rozgrywane będą w systemie szwajcarskim na dystansie 7-9 rund, w zależności od liczby uczestników. Tempo gry wynosi 15 minut dla zawodnika. Sędzią głównym zawodów będzie Wiesław Kasperek z Tarnowa. Zgłoszenia należy przesłać na adres: gok@borzecin.pl do wtorku 20 lutego 2018 r. na uczestników czeka wiele cennych nagród rzeczowych. Ponadto każdy z zawodników otrzyma dyplom a zwycięzca puchar.

W piątek, w dwóch kategoriach, rozegrany zostanie gminny turniej gry w bilard. W sobotę (24 lutego), tradycyjnie już na zakończenie ferii zimowych, odbędą się zawody strzeleckie z wiatrówki dla dzieci i młodzieży. Miejscem zawodów jest tradycyjnie teren wokół Domu Wiejskiego w Warysiu. Początek o godz. 10:00. Wszyscy chętni z gminy Borzęcin mogą zapisywać się w świetlicach: Przyborowie, Łękach, Bielczy, Jagniówce, Borzęcinie Górnym i Borzęcinie Dolnym. Organizatorzy zapraszają także osoby spoza gminy. Oprócz darmowego przewozu przygotowano dla wszystkich gorącą herbatę i kiełbasę z grilla. Rozpoczynamy o 10:00.

Zapraszamy!

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast