Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » ,,Aktywnie i zdrowo spędzam wolny czas.”

,,Aktywnie i zdrowo spędzam wolny czas.”

Projekt sfinansowany przez Fundację PZU w partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej realizowany w miejscowościach Uście Solne, Zaborów i Wola Przemykowska. Głównym celem spotkań było propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej poprzez uprawianie sportów i odpowiedni styl życia, a także zaangażowanie dzieci i młodzież w rozwój ciekawych inicjatyw, zagospodarowanie wolnego czasu co stanowiło istotną formę ochrony młodego pokolenia przed patologiami społecznymi.

W trakcie trwania projektu dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniach sportowych połączonych z blokiem edukacyjnych gier planszowych, prelekcjach na temat zdrowego trybu życia, warsztatach plastycznych. Zorganizowany został aerobik ,,Ćwiczę wspólnie z mamą,” oraz zajęcia z użyciem chusty animacyjnej. Odbyły się także liczne konkursy sportowe pod hasłem ,,Jestem mistrzem w …” oraz w ,,Zdrowym ciele zdrowy duch.”

W każdej miejscowości przeprowadzone zostały spotkania z ratownikiem medycznym podczas, których dzieci nauczyły się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy i jak zachować się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia. Wspólne spotkania obfitowały także w liczne wycieczki m.in. rowerową szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej, do Kopalni Soli w Bochni gdzie na dzieci czekał pobyt w leczniczym mikroklimacie Komory Ważyn połączony z przeprawą łodzią  przez zalaną solanką komorę. Nie lada atrakcją był udział w zajęciach integracyjnych ,,Zmagania z grawitacją” z wykorzystaniem technik linowych w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku gdzie dzieci i młodzież miały okazję w duchu sportowej rywalizacji pokonać most linowy, sztuczną ściankę wspinaczkową oraz zjazd ponad 120 m Kolejką Tyrolską nad wodą.

Wspólne spotkania podczas trwania projektu to czas gdzie dzieci i młodzież nauczyły się pracy w grupie, efektywnego planowania wolnego czasu z korzyścią dla własnego zdrowia, zrozumiały że z ruchu i współzawodnictwa można czerpać  radość i nauczyć się wytrwałości oraz systematyczności w dążeniu do celu.

Koordynator projektu – Gadowska Sylwia

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast