Don't Miss
Home » Wiadomości » Aktywnie w Górce

Aktywnie w Górce

W ramach realizacji projektu „Aktywnie razem” Ochotnicza Straż Pożarna w Górce zorganizowała dla mieszkańców piknik rekreacyjno-sportowy.

OSP w Górce, jako promotor idei dbania o zdrowie i prowadzenia aktywnego trybu życia, zaprosiła do udziału w pikniku wszystkich mieszkańców Powiatu Brzeskiego.
Pogoda była wspaniała, a impreza była idealną propozycją dla rodzin na spędzenie sobotniego popołudnia, więc 4 sierpnia 2018 roku upłynął pod hasłem świetnej zabawy na Rynku w Górce.

Strażacy OSP Górka przygotowali wiele atrakcji, aby każdy z uczestników miał możliwość spędzenia czasu w ciekawy sposób. Najmłodsi testowali swoją sprawność podczas pokonywania strażackiego toru przeszkód, używanego w zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, jak również mieli możliwość bawić się w „miasteczku strażackim”. Nie mogło zabraknąć malowania twarzy oraz zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i w basenie wypełnionym piłeczkami. Druhowie OSP Górka przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy i pogadankę na temat zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Zaplanowano szereg konkurencji sportowych, takich jak mecz piłki nożnej i siatkówki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry, zabawy i tańce prowadzone przez animatorkę, panią Paulinę Dudę. Dziewczęta i chłopcy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Górki dbali natomiast, aby każdy gość został zaangażowany w zabawę i spędził miło czas.  Wśród licznych atrakcji zadbano także o poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek, lodów, ciastek i zimnych napoi.

Piknik rekreacyjno-sportowy „Aktywnie razem” był bardzo dobrą okazją do zaangażowania mieszkańców w życie lokalnej społeczności, zdrowej rywalizacji oraz integracji międzypokoleniowej.

Zadanie publiczne pn. „Aktywnie razem” jest współfinansowane przez Powiat Brzeski.

Prezes OSP Górka / Piotr Mikuś

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast