Don't Miss
Home » Kultura » Alicja Rega wystąpi podczas charytatywnego koncertu kolęd w Wierzchosławicach

Alicja Rega wystąpi podczas charytatywnego koncertu kolęd w Wierzchosławicach

W najbliższą środę 27 grudnia 2017 r. o godzinie 19.00 w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach z charytatywnym koncertem kolęd zaprezentuje się tarnowski zespół Big Contest Band obchodzący jubileusz 10-lecia swojej działalności. Gościnnie wraz z orkiestrą wystąpią Lora Szafran – znakomita polska wokalistka jazzowa oraz Alicja Rega – finalistka tegorocznego konkursu Eurowizji Junior! Kolędy w jazzowych aranżacjach przygotowanych przez Piotra Pociaska będą prawdziwą muzyczną ucztą.

W czasie koncertu prowadzona będzie zbiórka charytatywna na pomoc dla Dominiki z Wierzchosławic.

Big Contest Band to zespół, w którego skład wchodzą muzycy z Tarnowa i okolic. Powstał z inicjatywy Piotra Pociaska w sierpniu 2008 roku na potrzeby festiwalu 1st Tarnów International Jazz Contest. Big Contest Band tworzą tarnowscy muzycy: pedagodzy, absolwenci oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Celem formacji jest rozwój artystyczny i integracja tarnowskiego środowiska jazzowego. Big Contest Band ma na koncie wiele sukcesów, w tym współpracę z m.in. Karen Edwards, Reggie Moorem, Krzesimirem Dębskim, Anną Jurksztowicz, Stanisławem Sojką, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Piotrem Cugowskim, Grażyną Łobaszewską. Zespół działa pod auspicjami Tarnowskiego Stowarzyszenia Artystycznego ArtContest. Szeroki repertuar orkiestry oscyluje między znanymi standardami jazzowymi, własnymi kompozycjami i przebojami muzyki popularnej.

Dominika z Wierzchosławic ma 15 lat (w czwartek obchodziła urodziny) i jest osobą niepełnosprawną od urodzenia. Los sprawił, że boryka się z różnymi przeciwnościami. Urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym i wrodzoną wadą serca. Cierpi na padaczkę, głęboki obustronny niedosłuch zmysłowo – nerwowy, wadę wzroku, upośledzenie umysłowe, niedobór wzrostu, skrzywienie kręgosłupa, skrócenie kończyny dolnej lewej, całościowe zaburzenie rozwojowe. Nosi aparaty słuchowe, okulary, specjalne obuwie. Jest po wielu skomplikowanych zabiegach operacyjnych. Przez cały czas jest pod stałą opieką poradni specjalistycznych. Wiele godzin spędza na sali ćwiczeń, gabinetach lekarskich aby funkcjonować w miarę swoich możliwości. Znosi to wszystko bardzo dzielnie – bo nie zna innego życia….jest radosna, uśmiechnięta i pogodna. Na co dzień uczy się w specjalnym ośrodku szkolno – wychowawczym. Ponadto jest rehabilitowana w różnych placówkach.

Dominika potrzebuje NIEUSTANNEJ, kosztownej rehabilitacji. Aby przynosiła ona skutek wymaga systematyczności. Ale to jeszcze nie wszystko, np. wymiana specjalnego ortopedycznego obuwia to jednorazowo kolejne kilkaset zł… i dalej następne w kolejce potrzeby.

Prosimy o wsparcie Dominiki – tej przemiłej i radosnej mimo przeciwności losu nastolatki 🙂 .

Partnerem organizacyjnym projektu jest Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Koncert odbędzie się w auli Centrum Kultury Wsi Polskiej – 27 grudnia (środa) o godz. 19.00. Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszenia. Prosimy o datki do puszek PCK.

Serdecznie zapraszamy!

Koncert kolęd organizowany jest z okazji 10 lecia orkiestry Big Contest Band. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

kultura.wierzchoslawice.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast