Don't Miss
Home » Wiadomości » Anna Jurek z dyplomem tancerza

Anna Jurek z dyplomem tancerza

2880_457074284336658_824584911_nW dniu 20 marca br., na scenie Opery Śląskiej odbył się Koncert Dyplomowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. W koncercie tym, zaprezentowała się tegoroczna abiturientka szkoły, utalentowana mieszkanka Bielczy w gminie Borzęcin Anna Jurek, wykonując partię klasyczną Swanildy w Coppelii oraz taniec współczesny do utworu „Outspoken pride”. Pokaz sceniczny uczniów ostatniej, maturalnej klasy stanowi drugą część egzaminu, który zdają uczniowie szkoły baletowej zdobywając dyplom zawodowego tancerza.

Anna Jurek ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Zajęła II miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych Bytom 2012, wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Szkół Baletowych Uczniów Szkół Baletowych 2011, a także w V edycji tego konkursu. W 2011 roku zajęła III miejsce w kategorii tańca współczesnego XVII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca, który odbył się w Gdańsku. Zagrała także w premierowym spektaklu baletowym Opery Śląskiej w Bytomiu „Romeo i Julia”. Nie mniejsze znaczenie miał udział w Międzynarodowym projekcie TWINS 2010, gdzie trafiła  do zespołu znanego francuskiego choreografa Jeana Clauda Gallotta. To z jego zespołem występowała w Niemczech i Francji. Udało się jej także podpatrzeć jak tańczą mistrzowie z Izraela, szlifując talent pod okiem nauczycieli z Kibbutz Contemporary Dance Company z Jerozolimy.

Dodajmy, że Anna Jurek jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012.

W trakcie koncertu na widowni nie zabrakło licznie zgromadzonej rodziny oraz przyjaciół. Był również obecny wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak wraz z małżonką, który w imieniu samorządu na bytomskiej scenie złożył abiturientce serdeczne gratulacje i życzenia.

kurier borzęcki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast