Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » ARR – Kwotowanie Produkcji Mleka

ARR – Kwotowanie Produkcji Mleka

1 kwietnia 2012 r. rozpoczął się kolejny rok Kwotowania Produkcji Mleka w Polsce. Od 1 sierpnia dostawcy mleka mogą sprzedać lub darować, oddać w używanie i konwertować posiadaną kwotę mleczną.

Aby zatwierdzić w ARR umowę kupna – sprzedaży lub darowizny kwoty indywidualnej należy wypełnić wniosek (formularz dostępny w OT ARR oraz na stronie internetowej www.arr.gov.pl) i wraz z kopią zawartej umowy złożyć do OT ARR w terminie od 1 sierpnia do ostatniego dnia lutego danego roku kwotowego.

W przypadku oddania kwoty w używanie również należy złożyć wniosek do właściwego OT ARR w terminie od 1 sierpnia do końca stycznia danego roku kwotowego. Dostawca musi jednak pamiętać, że oddanie w używanie traktowane jest jako niewykorzystanie swojej kwoty. Jeżeli dostawca do końca danego roku kwotowego nie wykorzysta 70% kwoty indywidualnej, która przysługuje mu na dzień 1 kwietnia tego roku kwotowego to niewykorzystana część zostanie mu zabrana.

Trzeba pamiętać, że zmieniły się zasady konwersji kwot mlecznych. Przed zmianą ustawy, czyli przed 28 sierpnia 2010r. producenci, którzy otrzymali kwotę z krajowej rezerwy nie mogli przez okres dwóch lat dokonać zamiany kwoty. Po nowelizacji ustawy nastąpiło rozdzielenie limitów. W sytuacji, gdy rolnik posiada dwa rodzaje limitu dwuletni zakaz dokonywania konwersji dotyczy tego limitu, który został zwiększony z rezerwy. Wnioski o konwersję przyjmowane są w OT ARR od 1 sierpnia do 31 grudnia.

Wszelkie informacje dotyczące mechanizmu Kwotowania Produkcji Mleka można uzyskać w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego w Krakowie, przy ul. Mogilskiej 104, 31-546 Kraków lub pod numerem telefonu: 012/424-09-45, 424-09-62 oraz w Telefonicznym Punkcie Informacyjnym (22) 661-72-72.

Sekcja Informacji i Promocji

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Krakowie

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast