Don't Miss
Home » Religia » Aureola od przedszkola / TGN

Aureola od przedszkola / TGN

W Czchowie bp Leszek Leszkiewicz w hali sportowej spotkał się z kilkuset dziećmi z całego dekanatu.

Spotkanie odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Na spotkanie przyjechało autokarami, w zorganizowanych grupach parafialnych jak i z rodzicami czy opiekunami około 600 dzieci zaangażowanych w życie parafii czchowskiego dekanatu.

– To była inicjatywa biskupa Leszka, który chciał spotkać się z dziećmi, wspólnie z nimi pomodlić, ale też porozmawiać – mówi ks. Ryszard Biernat, proboszcz czchowski, dziekan dekanatu.

Spotkanie zaczęło się animacją prowadzoną pod kierunkiem ks. Andrzeja Mulki i Zespół „Promyczki” z Nowego Sącza. Później dzieci ułożyły z puzzli duży obraz Jezusa Miłosiernego i św. s. Faustyny i wspólnie z biskupem Leszkiem i „Promyczkami” odśpiewały koronkę do Bożego Miłosierdzia. Później był czas katechezy.

– Pamiętajcie, że w naszej rzeczywistości nie ma większej wartości niż rodzina. Kochane dzieci, ja was bardzo proszę, jeśli jecie wspólnie niedzielny obiad, to nie zabierajcie nigdy do stołu telefonu. W niedzielę szczególnie zechciejcie patrzeć w oczy mamy i oczy taty. Druga sprawa. Jeśli chcesz, by realizował się plan Boga wobec ciebie, jeśli nie chcesz być byle kim, to musisz rozmawiać z Bogiem. Pamiętajcie o modlitwie, ale niech to nie będzie taki byle jaki czas. Dajcie Jezusowi chwilę, ale tę najlepszą – zachęcał dzieci bp Leszkiewicz.

Poza modlitwą zdaniem biskupa Leszka – we wzrastaniu duchowym, nie tylko dzieci, kluczowe są także troska o czyste serce i karmienie się Słowem Bożym. Do tego ostatniego tak serdecznie ciągle zaprasza papież Franciszek zachęcając, by sięgać po Ewangelię, przeczytać sobie jednego dnia choćby jedno zdanie i spróbować nim żyć.

– Ja się cieszę z tego spotkania. My z biskupem, ale też w środowisku tych, którzy są blisko Kościoła spotykamy się na liturgii, a wydaje się, że powinniśmy się także spotykać poza nią. W dużej grupie jest fajnie, poznajemy się, integrujemy, ale też jest możliwość porozmawiania ze sobą. Ja to bardzo lubię. Jak spotykam się tylko w kościele, to czegoś jeszcze brakuje, by poczuć wspólnotę – przyznaje Radek Gnyla, lektor z Tymowej.

Po katechezie za animację bierze się zespół „Promyczki”. Brzmi wesoła piosenka.. Dzieci i dorośli na hali wykonują gesty, które podpowiada tekst śpiewanej piosenki: aureola od przedszkola.

– Te dzieci są w Kościele, są zaangażowane, są formowane, są bez wątpienia blisko Jezusa – mówi ks. Biernat.

– Chciałbym w pewnej perspektywie miesięcy spotkać się we wszystkich dekanatach z dziećmi. Po co? Po pierwsze żeby móc zaapelować do opiekunów, duszpasterzy by zechcieli z dziećmi pracować według jakiegoś konkretnego programu, bo tylko takie podejście, systematyczne, pozwala myśleć o owocach. Po drugie zaś chcę spotkać się z dziećmi żeby one mogły się zobaczyć ze sobą, że nie są same w parafiach – mówi bp Leszek Leszkiewicz.

Katecheza z biskupem Leszkiem Leszkiewiczem / galeria zdjęć <==

GRZEGORZ BROŻEK /FOTO GOŚĆ

Tarnowski Gość Niedzielny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast