Nie przegap
Strona główna » Region » Automatyka i robotyka – nowy kierunek w ofercie PWSZ w Tarnowie

Automatyka i robotyka – nowy kierunek w ofercie PWSZ w Tarnowie

Zabiegi o uruchomienie kolejnego nowego kierunku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie zakończyły się sukcesem! Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek uczelni o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Automatyka i robotyka na poziomie studiów inżynierskich o profilu praktycznym. Warto podkreślić, że w ostatnich miesiącach PWSZ zdobyła pozytywne opinie dotyczące kształcenia na kierunku Fizjoterapia (jednolite, pięcioletnie studia magisterskie) oraz Praca socjalna (studia licencjackie).

Rekrutacja na kierunek Automatyka i robotyka będzie prowadzona jeszcze do piątku 21 lipca oraz od 1 do 15 września. – Dzięki dodatkowemu naborowi, który tradycyjnie zaplanowaliśmy na wrzesień, wszyscy chętni do studiowania na tym kierunku zdążą wziąć udział w rekrutacji – zapewnia dr inż. Sebastian Bielecki, Dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ w Tarnowie.

– W ramach kierunku Automatyka i robotyka zamierzamy stworzyć dwie specjalności: komputerowe systemy automatyki przemysłowej oraz robotykę – wyjaśnia prof. dr hab. inż. Bogusław Filipowicz, który opiniował wniosek opracowany przez zespół prof. dr. hab. inż. Witolda Byrskiego.

Absolwenci Automatyki i robotyki są rozchwytywani na rynku pracy. Według ostatnich zestawień ministerialnych, kierunek ten jest na piątym miejscu wśród najbardziej pożądanych na rynku pracy.

Automatycy i robotycy mogą znaleźć zatrudnienie w wielu dziedzinach gospodarki, gdzie produkcja czy też usługi są oparte na systemach robotyki czy automatyki, a także tam, gdzie niezbędne są umiejętności.

Analitycy rynku pracy podkreślają, że osoby kończące Automatykę i robotykę będą mogły starać się o pracę w laboratoriach i ośrodkach badawczych, a także placówkach, gdzie wdrażane są najnowsze technologie.

– Mamy już porozumienia z wieloma zakładami pracy, które będą pomagać w praktycznym kształceniu studentów tego kierunku. Młodzi ludzie skorzystają z wiedzy i doświadczenia pracowników m.in. Automatyki Grupy Azoty, Zakładów Mechanicznych Tarnów, spółek Skamer, Control Process czy Energy Solutions – dodaje dr inż. Sebastian Bielecki.

Instytut Politechniczny PWSZ uruchomił w tym roku jeszcze jedną nowość – specjalność Inżynieria materiałów budowlanych z elementami wzornictwa przemysłowego.

– To doskonałe połączenie studiów w zakresie projektowania, wytwarzania i charakteryzowania materiałów dla budownictwa, czyli np. metali, stopów, ceramiki, szkła, tworzyw sztucznych czy kompozytów z projektowaniem form przemysłowych w budownictwie – przekonuje dr Bielecki.

Pierwsza tura rekrutacji na te, oraz pozostałe kierunki z oferty PWSZ w Tarnowie zakończy się 21 lipca, dodatkową zaplanowano od 1 do 15 września.

Tarnowska uczelnia od dwóch lat jest najchętniej wybieraną zawodową szkołą wyższą w Polsce – wg oficjalnych danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ostatnim rankingu Perspektyw uplasowała się na trzecim miejscu w swojej kategorii.

Więcej informacji na temat aktualnej oferty edukacyjnej PWSZ w Tarnowie znaleźć można na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.

PWSZ

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast