Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Autostrada A4 – 1 dzień pod otwarciu odcinka – video

Autostrada A4 – 1 dzień pod otwarciu odcinka – video

29 listopada 2012 roku – kilkanaście minut po godzinie 14 pierwsze samochody ruszyły w trasę na 57 kilometrowym odcinku Autostrady z Szarowa do Tarnowa.

Część osób, które w dniu wczorajszym skorzystały z autostrady kierowała się w dużej mierze ciekawością. Również ruch w porównaniu z trasa E-4 można uznać za umiarkowany – być może dlatego że jeszcze nie wszędzie usunięto taśmy zasłaniające informacje na znakach drogowych – np. w okolicy ronda w Brzesku. Pomimo zakazu wjazdu dla tirów na dopuszczony do użytku odcinek – sporadycznie można spotkać samochody ciężarowe – głównie na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

Równocześnie na odcinku Bochnia-Wierzchosławice trwają intensywne prace na nitce południowej – setki pracowników pracują przy montażu barier ochronnych, ekranów dźwiękochłonnych oraz innych pracach wykończeniowych.

A jakie są pierwsze wrażenia użytkowników po pierwszym dniu?

Większość z zapytanych z zadowoleniem oceniała swoje odczucia. Największą zaletą jest krótszy czas przejazdu do Tarnowa i Krakowa, choć pojawiły się też krytyczne opinie wobec fragmentów nawierzchni na łączeniach.
Również kwestia zabezpieczeń szczególnie przed zwierzętami nie została jeszcze ostatecznie rozwiązana – na drodze widać zabite lisy, a czytelnicy informują o sarnach i dzikach przekraczających  autostradę. Wiele do życzenia zostawia również przestrzeganie przepisów przez kierowców na odcinku A-4 Brzesko-Wierzchosławice, gdzie ruch odbywa się jednym pasem. Wg informacji dochodzi do niebezpiecznych sytuacji gdy kierowcy wyprzedzając samochody mogą doprowadzić do kolizji z nadjeżdżającymi z naprzeciwka samochodami.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z przejazdu na odcinku – rondo E-4, ul. Leśna, węzeł autostradowy Brzesko, węzeł Wierzchosławice. Film w rozdzielczości HD.

 —

Foto-Olczak

IB

6 komentarzy

  1. Do autora filmu – miszczu lewego pasa- po wyprzedzaniu wbijaj się na prawy….

  2. Wszyscy tacy wrażliwi – filmik jest do oglądania jak trasa wygląda, a nie jak kto umie jeździć ;]

  3. Mógłbyś jechać koło bielczy , a biadolin 😛

  4. Nic mnie tak nie wkurza na drodze jak pajac jadący lewym pasem blokując wszystkich innych, a jak ktoś go wyprzedzi to WARIATTTTT

  5. Kolejny wrażliwy – po to są lusterka żeby na nie zaglądać. Filmik jest w celach poglądowych. Nic nie niechało (dosłownie) w tym czasie co by chciało lub mogło wyprzedzić ten samochód. Więc o to tyle napinania się?

  6. Co by w takim razie się stało gdyby leciał tamtędy motocyklista z prędkością 180 km/h? Zjechałby na prawy pas by ominąć kierowce(jest prosta, nie ma tłoku, dobre warunki, 2 pasy, więc po co ma się wlec…), ale kierowca zjechałby mu w ostatniej chwili na prawy i zgon, bo wcześniej nie mógł tego zrobić, co za różnica jechać prawym i lewym, otóż jest i to duża. Znowu wina motocyklisty ? Po części tak, ale można tego uniknąć, zachowując trzeźwość umysłu. Tego typu manewry są bardziej niebezpieczne niż wjazd na skrzyżowanie na czerwonym czy wyprzedzanie na ciągłej, bo niemal każdy manewr przy takiej prędkości na autostradzie prowadzący do wypadku kończy się niestety śmiercią. Tyle się mówi o młodych głupich, a ilu jest kierowców którzy sami nie umieją jeździć powodując wypadki. Nikt się nie napina tylko zwraca uwagę, żeby tak nie jeździć, bo dla mnie jazda lewym pasem to najgorsze przewinienie jakie tylko może być, bo tutaj w gre wchodzą przy wypadku największe prędkości w szczególności na autostradach co w 90% kończy się niestety tragicznie.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast