Don't Miss
Home » Wiadomości » Autostrada A4 / Tiry z zakazem wyprzedzania

Autostrada A4 / Tiry z zakazem wyprzedzania

Przypominamy – na autostradzie A4 od węzła Kraków-Bieżanów do węzła Brzesko ustawione zostały znaki B-26 “zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe” z tabliczką “Dotyczy również autobusów”. Wprowadzenie zakazu wyprzedzania dla pojazdów ciężarowych na 40-kilometrowym odcinku A4 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego.  

Niestety nie wszyscy kierowcy samochodów ciężarowych zwracają uwagę na ten znak lub nie chcą o tym pamiętać. A niezastosowanie się do obowiązującego oznakowania może słono kosztować.

O wprowadzenie zakazu wnioskowali do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, po wcześniejszej analizie ruchu na wspomnianym odcinku. W 2015 roku po wykonaniu Generalnego Pomiaru Ruchu, który robiony jest co 5 lat, okazało się, że na odcinku A4 pomiędzy węzłami Kraków Bieżanów i Targowisko średni dobowy ruch jest na poziomie 34 022 poj./dobę, pomiędzy węzłami Targowisko a Bochnia 30 638 poj./dobę, natomiast na odcinku w. Bochnia – w. Brzesko 26 706 poj./dobę, z dużym udziałem samochodów ciężarowych. Wyprzedzanie się pojazdów ciężarowych (jadących najczęściej z maksymalną, dozwoloną prędkością) na autostradzie o dwóch pasach ruchu trwa zazwyczaj przez dłuższy czas i powoduje spowolnienie płynności ruchu na lewym pasie autostrady. 

IB / GDDKiA Kraków

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast