Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Autostrada z Krakowa do Tarnowa już prawie gotowa

Autostrada z Krakowa do Tarnowa już prawie gotowa

Autostrada z Krakowa do Tarnowa już prawie gotowa – takiej treści informacje pojawiają się w lokalnych mediach – serwisach internetowych, prasie i telewizji. Osoby mieszkające w pobliżu autostrady mogą potwierdzić, że autostrada jest “prawie gotowa”.

Oficjalne zapowiedzi weryfikuje pogoda, oraz problemy finansowe wykonawców. Przykładowo prace na odcinku A zagrożone są ze względu na bieżącą, trudną sytuację jednego z wykonawców – Polimexu. A jeszcze kilka miesięcy wstecz był to jeden z odcinków na którym prace postępowały najszybciej.

Jednak nie trudno zauważyć, że prace ogólnie zmierzają ku końcowi – od kilkunastu tygodni swobodnie przejeżdżamy nad węzłem Brzesko, poprawiła się sytuacja na ul. Wiślanej w Mokrzyskach, gdzie na styku z ul. Kopernika zniesiono ruch wahadłowy, który przez długi okres czasu komplikował komunikację w tym regionie. Mniej powodu do zmartwień mają również mieszkańcy Wokowic i Sterkowca – przywrócony został bowiem ruch na ul. Tarnowskiej – a to za sprawą oddania do użytku wiaduktu nr 57. Zastanawia co prawda nieco jakość prac na tym obiekcie (wykrzywione słupy oświetleniowe i niezbyt równy asfalt), ale po kilku miesiącach objazdów jest to najmniejszy problem dla mieszkańców. Z utrudnieniami muszą liczyć się natomiast mieszkańcy Szczepanowa – dotychczasowy przejazd drogą powiatową ze Sterkowca do centrum wsi został zamknięty, a na ukończenie prac przy wiadukcie drogowym nr 55 przyjdzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

O ile sprawdzą się zapowiedzi przedstawicieli GDDKiA i pojedziemy jeszcze w grudniu 2012 roku autostradą z Szarowa do Tarnowa (a właściwie wyrobem “autostradopodobnym” – bo czynna ma być na razie jedna nitka autostrady) – to ogólnie należy się spodziewać że prace wykończeniowe mogą potrwać jeszcze nawet do połowy 2013 roku. A wiec spełni się przepowiednia z pesymistycznego graffiti jakie nasi redaktorzy sfotografowali w 2011 roku w pobliżu dzisiejszego przejazdu pod linią kolejową w pobliżu węzła Brzesko. napis głosił “EURO 2013”.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia relacji video z przejazdu północną nitką autostrady na trasie z Brzeska do Szarowa. Należą się słowa uznania  za pracę społeczną jaką ona oraz wiele innych osób wkłada w dokumentację przebiegu prac  przy budowie odcinka autostrady A4 Szarów-Tarnów.

Relacja z 10 listopada. Jak widać na sporej części trasy jeszcze trwają prace wykończeniowe, brakuje również oznakowania poziomego oraz ekranów dźwiękochłonnych.

Budowa A4 – przejazd odc. Brzesko – Szarów (24 km), (3x)

Staraniem jednej z internautek o nicku “Agusia” dostępne są również schematy zaawansowania prac na kluczowym dla naszego powiatu odcinku:
Odcinek A – Szarów-Brzesko
Odcinek B – Brzesko-Tarnów Zachód
Odcinek C – Tarnów Zachód-Tarnów Północ


IB

1 komentarz

  1. Jako autorka filmu i schematów dodam, że istnieją one (schematy) dzięki użytkownikom forum skyscrapercity.com, którzy codziennie dostarczają danych dotyczących postępów budowy. Składam Im wszystkim wielkie podziękowania. 🙂

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast