Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bądź pożyteczny jak harcerz

Bądź pożyteczny jak harcerz

JADOWICIHufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, jak co roku, z okazji Dnia Myśli Braterskiej obchodzonego przez skautów na całym świecie 22 lutego przeprowadził zadanie specjalne, jakim była Publiczna Zbiórka Pieniężna pod hasłem  “Pomagamy i działamy II” Zbiórka została przeprowadzona przez zuchów, harcerzy  i instruktorów brzeskiego Hufca w dniach od 4 do 13 marca br. Celem zbiórki było uzyskanie środków na pomoc dla ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci oraz na harcerską działalność programową. Tradycyjnie już przyjęło się, że 60% zebranej kwoty jest przekazywana wymagającym pomocy chorym rówieśnikom. Pozostałe 40% idzie na działalność programową i wychowawczą prowadzoną przez gromady, drużyny i Hufiec.

Zespoły kwestarskie zbierały pieniądze przy sklepach, centrach handlowych oraz na ulicach miast i wiosek w gminach Brzesko, Czchów i Szczurowa, oraz w Radłowie. Inicjatywę wsparły również środowiska szkolne w których funkcjonują poszczególne jednostki.

 W Gminie Czchów zuchy i harcerze z GZ “Leśne Ludki” i DH “Iskierki” z Tworkowej, GZ “Leśne Ludki”, DH “Czchowskie Orły” i 5 DST “Sokoły” z Czchowa i GZ “Ogrodowe Kwiatki” ze Złotej  kwotą 2600 zł wsparli 11-letniego Łukasza

W Gminie Szczurowa harcerze z 4 DST “Zaborowskie Dęby” kwotą 670 zł wspomogli jak co roku  Piotra Jarosława.

W Gminie Brzesko wsparcie finansowe podzieliło się na kilkoro dzieci: “Brzeskie Pięcioraczki” otrzymały kwotę 945 zł. Dla nich kwestowały patrole z: GZ “Leśne Ludki” i DH “Promieniści” z Okocimia, GZ “Odkrywcy Marzeń” i GZ “Gwiezdni Poszukiwacze” z PSP3 Brzesko, DH “Leśna Dziatwa” z Mokrzysk, GZ “Leśne Duszki” i DH “Poszukiwacze Przygód” z Jasienia i 2 DST “Fatamorgana”. Dla Izy, swojej koleżanki ze szkoły kwestowały zuchy i harcerze ze Szczepu im. Bohaterów Września z PSP nr 2 w Brzesku. Dzięki ich zaangażowaniu Iza otrzymała wsparcie w wysokości 2050 zł. Drużyny z Jadownik: 3DST “Jadowici” i 8DH “Jadowite Strzały” kwestowały w tym roku dla Weroniki, która otrzymała wsparcie w wysokości 2000 zł i Asi, którą wsparto sumą 1260 zł.

W Radłowie, harcerze z 1 Drużyny Wielopoziomowej wspomogli 8-letnią Zuzię kwotą 680 zł.

Wszystkie środowiska Hufca ZHP Brzesko zebrały kwotę 17.082,78 zł z czego 10.205 zł harcerze przekazali wymagającym pomocy dzieciom.

Pozostałe środki wspomogą działalność programową Hufca i jego jednostek, oraz jako dofinansowanie do letniego wypoczynku połączonego, jak zwykle, z harcerskim szkoleniem.

Komenda Hufca serdecznie dziękuje Dyrekcjom, Radom Pedagogicznym, uczniom Szkół oraz wszystkim Darczyńcom, którzy tak aktywnie wparli naszą inicjatywę pomocy drugiemu człowiekowi. Szczególne podziękowania dla właścicieli sklepów i centrów handlowych, przy których prowadzone  były zbiórki. Ich właściciele i osoby zarządzające swoją postawą udowodnili, że inicjatywa harcerskiej młodzieży cieszy się ich uznaniem i poparciem. Dzięki temu możliwe było osiągniecie tak imponującego wyniku, który zachęca do kontynuowania przedsięwzięcia w kolejnych latach.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast