Nie przegap
Strona główna » Kultura » Bajkowisko w Porąbce Uszewskiej

Bajkowisko w Porąbce Uszewskiej

Projekt Bajkowisko dofinansowany przez Fundację BGK a prowadzony przez Stowarzyszenie Sztuka na scenie działające w Porąbce Uszewskiej został zakończony sukcesem. „W połowie czerwca wydaliśmy płyty, które stały się doskonałą pamiątką całego przedsięwzięcia”- mówi Pani koordynator Agnieszka Sułek. Nagrane płyty to słuchowiska stworzone przez tutejszych ludzi chcących zaangażować się całym sercem we wspólne dzieło. Adepci  sztuki aktorskiej przygotowywani byli  przez kilka miesięcy do stworzenia słuchowisk przez Panią Katarzynę Gurgul, instruktora teatralnego z wieloletnim doświadczeniem oraz Pana Marcina Hycnara, obecnego Dyrektora Artystycznego Teatru Tarnowskiego. Nagrane płyty to cztery bajki i wiersze J.Tuwima.

Stowarzyszenie Sztuka na Scenie ma za sobą naprawdę gorący okres. Oprócz nagranych bajek dla dzieci w ramach Bajkowiska udało im się przygotować dwie grupy teatralne do premierowych występów. Grupa młodzieżowa przygotowała spektakl „Magiczna Skrzynia”, w którym młodzież zaprezentowała się nie tylko aktorsko ale i wokalnie na naprawdę wysokim poziomie artystycznym. Spektakl dopełniały kostiumy stworzone własnoręcznie przez Panią Katarzynę Gurgul. Ponadto grupa teatralna „Po godzinach” (dorośli) przygotowali wspaniały program kabaretowy w którym gościnnie wystąpił Pan Piotr Niedojadło – muzyk i kompozytor Tarnowskiego Teatru. Kilkuminutowe owacje na stojąco zapewniły wykonawców o wysokim poziomie wykonania.

„To dopiero rok działalności Stowarzyszenia a udało się już tyle dobrego zrobić, młodzież wspaniale rozwija się dzięki prowadzonym przez nas zajęciom teatralnym, dorośli znajdują czas na oderwanie od rzeczywistości a dla widzów jesteśmy miłym zaskoczeniem”-mówi prezes Stowarzyszenia. Od września planowane są nowe działania artystyczne by przybliżyć tutejszym mieszkańcom zabawę w teatr. Miejmy nadzieję, że ta maszyna dopiero się rozkręca…

KG

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast