Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bardzo dobre wyniki gimnazjalistów z gminy Borzęcin

Bardzo dobre wyniki gimnazjalistów z gminy Borzęcin

g0019575-1 600 x 450Analiza wyników egzaminu gimnazjalnego pokazuje, że uczniowie z gminy Borzęcin znakomicie poradzili sobie z przygotowanymi dla nich testami. To także powód do dumy dla samorządowców, którzy podkreślają, ze to zasługa dobrze przygotowanej pracy z młodzieżą oraz współpraca między nauczycielami.

– W gminie Borzęcin w bieżącym roku szkolnym uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki w teście gimnazjalnym. Najlepszy wynik osiągnęło Publiczne Gimnazjum z Przyborowa. Wyniki jakie osiągnęły gimnazja są wyższe niż średnie wyniki uzyskane w powiecie brzeskim jak również w województwie – mówi Tadeusz Żurek, zastępca wójta Borzęcina.

Najlepiej w testach wypadło Publiczne Gimnazjum w Przyborowie. Taki sukces nie przychodzi sam. To ścieżka praca, ale jak pokazują wyniki bardzo się opłaca.

Najważniejszą rzeczą w osiągnięciu dobrego wyniku z egzaminu jest przede wszystkim dobra organizacja pracy i procesu kształcenia: dyscyplina pracy, współpraca nauczycieli, praca dydaktyczno – opiekuńcza z uczniem, organizacja zajęć pozalekcyjnych i innych form edukacyjnych, w tym zawiera się klucz do dobrego wyniku z egzaminu – mówi Jan Kowal, dyrektor Zespołu Szkół w Przyborowie. – Baza lokalowa i dydaktyczna jest rzeczą podstawową, akurat nasza szkoła jak i wszystkie szkoły w gminie taką bazę dobra posiadają – dodaje dyrektor.

Dobre wyniki z egzaminów otwierają uczniom drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast