Nie przegap
Strona główna » Region » Bardzo dobre wyniki pierwszej tury naboru do PWSZ

Bardzo dobre wyniki pierwszej tury naboru do PWSZ

PWSZ Tarnów1523 osoby wzięły udział w pierwszym naborze na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. To niemal identyczna liczba chętnych jak przed rokiem, co oznacza, że mimo coraz głębszego niżu demograficznego, oferta największej Uczelni regionu cały czas cieszy się dużym powodzeniem. Wynik rekrutacji będzie z pewnością jeszcze lepszy, gdyż PWSZ przeprowadzi jeszcze jedną, wrześniową turę naboru na studia wszystkich typów.

Potencjalni studenci najchętniej wybieranej zawodowej uczelni wyższej w Polsce (wg oficjalnej informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) dokonali rejestracji w Systemie Elektronicznej Rekrutacji Kandydatów, a także przeszli weryfikację Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Jej przewodnicząca, dr Małgorzata Martowicz, Prorektor ds Studenckich i Dydaktyki PWSZ zaznacza, że teraz wszyscy przyjęci kandydaci muszą dopełnić obowiązku zapisania się na studia. – Na to, oraz uzupełnienie wszystkich brakujących dokumentów mają czas do 13 sierpnia. Wtedy poznamy ostateczne wyniki I tury naboru – tłumaczy.
Już teraz władze uczelni mają jednak spore powody do zadowolenia. – Dane demograficzne nie napawały optymizmem. Okazało się jednak, że dobrze dobrana oferta, poszerzenie jej o nowe specjalności i skuteczna promocja przyniosły efekty – dodaje dr Martowicz.

Największym powodzeniem cieszyły się kierunki popularne od lat: pielęgniarstwo (299 osób zakwalifikowanych do przyjęcia), administracja (267), fizjoterapia (164), ekonomia (143), czy informatyka (100). – Tego można było się spodziewać. Warto jednak podkreślić znaczący wzrost zainteresowania studiami na kierunkach ścisłych, np. chemii (w tym roku uruchomiono dwie nowe specjalności – chemię żywności i ratownictwo chemiczne – red.), elektrotechnice z telekomunikacją, czy elektronice – mówi przewodnicząca Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.

Spośród 1523 osób, które zakwalifikowano do przyjęcia, 1304 chce studiować w systemie stacjonarnym (tzw. studia dzienne), a 219 w systemie niestacjonarnym (tzw. studia zaoczne).

Wyniki tegorocznego naboru można sprawdzić na stronie erk.pwsztar.edu.pl w zakładce „wyniki”.

Zakończenie procedury pierwszego naboru nie zamyka szansy na rozpoczęcie studiów w murach PWSZ. Chętni, którzy z różnych powodów nie zgłosili się wcześniej do uczelni, mogą to zrobić w trakcie naboru dodatkowego, który rozpocznie się 1 września i potrwa do 17 września. Dokładną listę specjalności, na których będzie prowadzona rekrutacja poznamy w połowie sierpnia – po zakończeniu procedury zapisów przez kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani do przyjęcia podczas pierwszej tury naboru.

PWSZ

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast