Don't Miss
Home » Wiadomości » Będzie drożej w brzeskich przedszkolach

Będzie drożej w brzeskich przedszkolach

O ile? Jeszcze nie wiadomo. Jak dowiedziało się Radio RDN Małopolska podwyżki opłat za pobyt dziecka mogą wynieść nawet 150 procent.

Samorządowcy muszą sięgnąć do kieszeni mieszkańców, bo maleją wpływy do budżetu. Miejscy radni na ten temat będą dyskutować pod koniec wakacji. Jeśli uchwalą nowe stawki to będą one obowiązywały od października.

Podwyżki dotyczą opłat za popyt dziecka w przedszkolu powyżej pięciu godzin. Teraz rodzić płaci za każdą godzinę złotówkę. Projekt uchwały jaki przygotował Wydział Edukacji brzeskiego magistratu zakłada podniesienie tej opłaty na 2 złote lub 2,5. Radni decydują o ile opłaty wzrosną.

Przegłosowanie podwyżek nie będzie formalnością, bo część radnych koalicyjnych z PiS-u by łatać budżetową dziurę nie che sięgać do kieszeni mieszkańców.- Przede wszystkim będzie to dużym obciążeniem dla rodzin wielodzietnych. W przypadku pozostawiania dwójki czy trójki dzieci w przedszkolu to opłata będzie poważnym obciążeniem dla ich budżetu. – dodaje Adam Smołucha.

Posłuchaj relacji Łukasza Wrony.

 

rdn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast