Don't Miss
Home » Wiadomości » Będzie modernizacja drogi wojewódzkiej Tymowa – Lipnica Murowana

Będzie modernizacja drogi wojewódzkiej Tymowa – Lipnica Murowana

Kilka lat starań Burmistrza  Czchowa – Marka Chudoby oraz Wójta Gminy Lipnica Murowana – Tomasza Gromali  o modernizację drogi wojewódzkiej Tymowa – Lipnica Murowana zakończyły się pierwszym sukcesem. Po licznych pismach, interwencjach, spotkaniach szefów gmin z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz władzami Małopolski zapadła decyzja  Sejmiku Województwa Małopolskiego o dołożeniu brakujących środków  na inwestycje.

Rozstrzygnięto przetarg i poznaliśmy firmę, która będzie realizować to przedsięwzięcie. Za kwotę 16,6 mln zł przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja drogi, wraz z budową nowego odcinka chodnika na długości 1,7 km w miejscowości Tymowa  oraz wymiana już istniejących chodników. Budowa chodnika będzie realizowana przy finansowym współudziale gminy Czchów w wysokości 300 tys. zł. Środki na ten cel zastały zabezpieczone przez Burmistrza Czchowa w budżecie na 2019 rok.

W przyszłym tygodniu Burmistrz Czchowa Marek Chudoba jedzie już  na pierwsze robocze spotkanie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie, w celu ustalenia harmonogramu realizacji prac budowlanych.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast