Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Będzie śledztwo w sprawie utonięcia młodego mężczyzny na kąpielisku w Jurkowie

Będzie śledztwo w sprawie utonięcia młodego mężczyzny na kąpielisku w Jurkowie

logo_radia_rdn_TAR_blue (1)Po kilkunastu godzinach poszukiwań nurkom udało się odnaleźć ciało 24-letniego mieszkańca Binarowej (powiat gorlicki). Zaginięcie mężczyzny, jego znajomi zgłosili w niedzielę wieczorem. Śledczy sprawdzają, czy kąpielisko było wystarczająco zabezpieczone przez ratowników i czy jego właściciel miał wszystkie pozwolenia.

Reporter RDN dowiedział się nieoficjalnie, że 24- latek na kąpielisko Chorwacja w Jurkowie przyjechał ze swoimi znajomymi. Od grupy odłączył się około godziny 15.00. Jego zaginięcie zgłoszono około godz.21.00.

Mamy takie informacje, będziemy je analizowali w toku śledztwa – mówi Andrzej Leśniak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

Prokuratura w tej sprawie wszczęła śledztwo. Śledczy badają, czy była wystarczająca liczba ratowników i czy mieli oni odpowiednie kwalifikacje oraz to czy obiekt spełniał wymogi bezpieczeństwa. – Na chwilę obecną postępowanie będzie prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci tego młodego mężczyzny – dodaje Leśniak.

Dyrekcja kąpieliska odmówiła oficjalnego komunikatu w tej sprawie. W rozmowie telefonicznej reporter RDN usłyszał, że czeka na ustalenia prokuratury. Sami nie mają sobie nic do zarzucenia.

rdn.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast