Don't Miss
Home » Wiadomości » Bezpieczeństwo widziane oczami mieszkańców – debaty społeczne z mieszkańcami gminy Czchów i Gnojnik

Bezpieczeństwo widziane oczami mieszkańców – debaty społeczne z mieszkańcami gminy Czchów i Gnojnik

Bezpieczeństwo to priorytet a ważną rolę w jego budowaniu odgrywa lokalne społeczeństwo, dlatego brzescy policjanci zorganizowali kolejne debaty z mieszkańcami. Tym razem spotkania odbyły się z mieszkańcami gminy Czchów i Gnojnik. Spotkania, które miały charakter otwartej dyskusji były doskonałą okazją do wymiany informacji na temat głównych zagrożeń widzianych oczami lokalnego społeczeństwa oraz związanych z tym oczekiwań w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu policjanci zorganizowali ostatnie już w tym roku debaty z mieszkańcami w cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”. Przez cały rok, w każdej gminie na terenie powiatu brzeskiego odbywały się spotkania, które miały charakter otwartej dyskusji. Policjanci chcą ograniczać zjawiska oraz zachowania, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia, a także włączyć obywateli w wypracowanie rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Policjanci omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym zagrożenia, które są najczęściej zgłaszane w gminach. Następnie przybliżyli założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, podkreślając jak ważne i odpowiedzialne zadania stoją przed dzielnicowymi, dla których kontakt ze społecznością jest priorytetem. Funkcjonariusze dokonali prezentacji aplikacji „Moja Komenda”, która jest mobilnym przewodnikiem po jednostkach Policji w całym kraju. Przedstawili także stan bezpieczeństwa na brzeskich drogach oraz działania podejmowane w zakresie jego poprawy.

Ostatnim punktem debaty była dyskusja dotycząca bezpieczeństwa na terenie gmin. Mieszkańcy aktywnie włączyli się do dyskusji, zadając pytania, a także poruszając interesujące ich zagadnienia. Wszystkie spostrzeżenia i wnioski mundurowi zanotowali, by po przeanalizowaniu podjąć konkretne działania w zakresie poruszanych kwestii.

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast