Nie przegap
Strona główna » Region » Bezpieczne boisko w Faściszowej

Bezpieczne boisko w Faściszowej

W najbliższych miesiącach wyremontowane zostanie boisko sportowe w Faściszowej. Nawierzchnia asfaltowa wymieniona zostanie na bezpieczną poliuretanową. Boisko uzupełnione zostanie też o bramki, siatki i kosze, a ponadto zyska nowe ogrodzenie. Na to przedsięwzięcie Samorząd Gminy Zakliczyn pozyskał przeszło 113 tys. zł dofinansowania z budżetu Województwa Małopolskiego.

Zadanie realizowane będzie w ramach projektu „Małopolskie boiska”. Zakłada on wymianę nawierzchni tzw. urazogennych (żużlowych, betonowych, asfaltowych, kostki brukowej) na przyszkolnych boiskach sportowych do małych gier, na sztuczne nawierzchnie bezpieczne wraz z uzupełnieniem boisk o niektóre elementy. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na przyszkolnych boiskach, a jednocześnie zachęcić do aktywnych form spędzania wolnego czasu na specjalnie przygotowanej do tego infrastrukturze sportowej. Przekazanie promes odbyło się 20 kwietnia br. w hali sportowej w Myślenicach – Zarabiu. Samorząd Gminy Zakliczyn reprezentował Dawid Drukała – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn.

Drugie tyle do otrzymanej kwoty dołożymy z własnego budżetu – informuje Dawid Chrobak, burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. – Lada dzień ogłosimy przetarg, a inwestycja zakończona zostanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

 —

Fot. UMWM

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast