Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bezpieczniej na drogach z Gminą Dębno

Bezpieczniej na drogach z Gminą Dębno

Każdego roku w Polsce dochodzi do kilkunastu tysięcy wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Wielu z nich udałoby się uniknąć, gdyby użytkownicy poboczy dróg byli lepiej widoczni dla kierowców. Szczególnie ważne jest, by zaszczepić konieczność odpowiedniego ubioru i zachowania na drogach wśród najmłodszych mieszkańców. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski zadecydował o przekazaniu placówkom szkolnym i przedszkolnym kamizelek odblaskowych.

Każdy oddział przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębno, otrzymał 30 kamizelek odblaskowych w odpowiednio dostosowanych rozmiarach. Odzież ta będzie wykorzystywana podczas zorganizowanych wyjść i wyjazdów uczniów. Oprócz zmniejszenia bezpośredniego ryzyka wypadku, kamizelki pozwolą również na wyrobienie wśród najmłodszych nawyku dbania o bezpieczeństwo na drodze, co przełoży się na większą odpowiedzialność wśród przyszłych obywateli.

Galeria zdjęć <==

Gmina Dębno

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast